Jak prodat byt: Tohle jsou 4 důvody pro spolupráci s realitní kanceláří

Řešíte aktuálně problém, jak prodat byt za co nejlepší cenu a nevíte, na co všechno se máte připravit? Možná máte pocit, že všechno zvládnete sami a realitního makléře vlastně ani nepotřebujete. Jenže prodej bez realitky má mnoho úskalí a ve většině případů vede ke zbytečným prodejům výrazně pod cenou. Pokud se tomu chcete vyhnout, stačí se obrátit na zkušeného realitního makléře. V článku najdete 4 důvody, proč se to vyplatí.

Prodáte byt za nejlepší možnou cenu

Prvním důvodem je rozhodně prodej bytu za nejlepší možnou cenu. Bez problémů tak za svůj byt získáte klidně až o 15 % více v porovnání s prodejem na vlastní pěst. A právě to je ten kámen úrazu, který si mnoho lidí neuvědomí. Raději se snaží ušetřit 5 % na provizi, takže pak vlastně prodělají ještě mnohem více. Nepřipravujte se o statisíce korun, ale raději si nechte zpracovat odhad kupní ceny přímo od zkušeného realitního makléře. Uvidíte, že můžete pouze získat.

Jak prodat byt s realitkou: Máte méně starostí

Dalším velkým bonusem při využití spolupráce s realitní kanceláří, je méně starostí. Velkým přínosem jsou také mnohaleté zkušenosti makléře, který přesně ví, na co konkrétně si dát pozor. Když na celý proces budete sami, stejně se budete muset obrátit na právníka pro vytvoření smluvní dokumentace na míru a podobně. Navíc osobní prohlídky a všechno okolo včetně propagace zařizujete sami ve vlastním čase.

Profesionální servis i pro kupujícího

Když se podíváte na prodej bez realitky, je rozdíl mezi zpracováním inzerátů v porovnání s tím, jak nemovitosti nabízí realitní makléři, skutečně propastný. A takhle to funguje i dále během celého prodeje. Tento fakt může negativně ovlivnit případného kupce nemovitosti. Byt či dům totiž nemusí být správně nafocen, připraven a mnoho otázek nastává také v rámci připravenosti a správnosti smluvní dokumentace včetně všech podkladů. Hlavně u dražších a komplikovanějších nemovitostí mohou toto být důvody, proč běžný kupující couvne. Při vlastním prodeji se navíc můžete setkat také s nejrůznějšími spekulanty a investory, kteří budou cenu tlačit co nejvíce dolů. Bez dostatku zkušeností jim možná podlehnete a nemovitost tak prodáte ještě s větší ztrátou.

Jak prodat byt: Důsledná propagace

Aby se byt či dům na prodej dostal až ke skutečnému kupci, začíná svou cestu ve formě dobře zpracovaného inzerátu. Sem patří kvalitní fotografie nemovitosti připravené tak, aby co nejvíce vynikly přednosti. Inzerát je vhodné zviditelnit také videoprohlídkou nebo virtuálním 3D scanem. K tomu všemu musíte zvolit správné portály a případně připravit i vlastní reklamu, aby nemovitost oslovila lidi na sociálních sítích i jinde na webu. Zkušený makléř přesně tohle ví, což je důvodem, proč dokáže nemovitost prodat za nejlepší možnou cenu, než přemýšlet a řešit, jak prodat byt bez realitky.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno