Jak uspat novorozence? Pomůže zvuk vysavače. Bílý šum, to je jistota

Nechme dřinu strojům aneb automatizace procesu v praxi

Taky občas řešíte, jak uspat novorozence? Použijte zvuk vysavače a máte vystaráno. Opravdu. Dle jakýchsi studií bylo zjištěno, že děti před narozením, ještě v těle matky, jsou vystavováni zvuku okolí ve výši kolem 80db. Po porodu jim to samozřejmě trošku vadí, když se všichni kolem snaží být ticho a jen občas to ticho přeruší. Proto jsou děti zbytečně ubrečené a nemohou spát. Ideální variantou jsou proto souvislé zvuky, tedy spíš hluky. Prostě zapnutý vysavač, pračka, Death Metalová kapela atd.

Zvuk vysavače zdarma a bez extra nákladů na elektřinu

Jak na to? Jestli potřebujete uspat dítě a hodláte použít zvuk vašeho vysavače, tak mám praktičtější nápad. Už několik dnů i nocí se u nás nejčastěji používá aplikace na mobilní telefon s Androidem: White Noise Baby Sleep Sounds. Odkaz je na Google Apps, ale určitě bude i něco na iPhone. Vytáhl jsem proto ze šuplíku svůj použitý mobil a na něm teď můžeme pouštět různé melodie nebo i přímo zvuk vysavače.

U nás to začalo klasickým strojkem na natahování s melodií na uspání dítěte, to zná snad každý. Když už ale každé 3 minuty natahujete strojek, tak to celkem omrzí. Naštěstí jsme na Google Play obchodu našli aplikaci, která dokolečka přehrává právě zvuky pro uspání mimina. Těm zvukům se říká bílý šum. Ten s rozděluje na dvě skupiny, přírodní bílý šum a umělý bílý šum.

přírodní bílý šum je třeba šumění potoka nebo listí, vítr, zvuky vln, kapky deště, šumění potoku, vodopády atd.

umělý bílý šum je zase nějaký domácí spotřebič, jako je digestoř, fén, zvuk vysavače, větráky, hlasitá myčka nebo pračka atd.

Zvuk vysavače ke stažení a nebo online přehrávání

Zvuk vysavačePopravdě řečeno nejsem příznivcem úklidu a když jde Valerie spát, tak volný čas raději věnuji odpočinku, kterého se nám teď moc nedostává, nebo si dodělám nějakou práci. Stejně tak sebou nikdo jen tak nenosí vysavač, aby dítě uspal kdekoliv. Nám stačí, že máme díky aplikaci v mobilu nejen zvuk vysavače, ale také dalších 19 zvuků. Pak už jen stačí zapnout aplikaci, vybrat si zvuk, jeho hlasitost a také to, jak dlouho má zvuk hrát, než se sám vypne. Je zde i nonstop smyčka. To už je ale zbytečný extrém.

Zvuk vysavače máte ale k dispozici i na Youtube

Stačí tedy jen zapnout repráky na počítači a rozjedete megahit “Zvuk vysavače mp3”!! Přidávám sem pro vás všechny tenhle megahit. Je jen otázkou, když budete vysavač pouštět v noci, co na to řeknou sousedi a jak se u toho sami vyspíte 😀

Takže držím palce a do komentářů klidně napište vlastní zkušenosti, tipy, triky a návody.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno