Vánoční pečení je v plném proudu. Jak netradičně a v klidu napéct?

Naše pohodové pečení nejen na Vánoce

Je začátek prosince a vánoční pečení je v plném proudu. Stejně tak, jako všude jinde, se i u nás doma pomalu plní krabice cukrovím. Zatím je tempo doplňování krabic rychlejší, než tempo odebírání a ujídání sladkostí. Letos se do pečení zapojila i Valerie, takže máme o zábavu postaráno. Je to takové adrenalinové pečení, protože hlídáme nejen cukroví v troubě, ale i vše, co může Valerie vylít, vysypat, spolknout a podobně. Za tu její radost to ale stojí.

Samozřejmě je u nás doma veškeré pečené cukroví bez lepku, abych si mohl pochutnat i já. Šárka si pro sebe koupila a objednala i trochu klasického cukroví a během hledání receptů na vánoční pečení jsme našli eshop Cukrářské potřeby Malátkovi, kde mají v podstatě úplně všechno pro pečení vánočního cukroví i dortů, a hlavně je zde právě nabídka přesně pro naše pečení bez lepku.

Vánoční pečení nemá být o stresu, ale o společné zábavě

Už jsme si doma udělali takový menší rituál pro vánoční pečení. Jak začne Šárka vyndavat mouky a mísy, tak se Valerie hned hrne k taburetce, kterou se snaží přitáhnout ke kuchyňské lince, aby dosáhla na pečení. Já jí zezadu jistím, aby nepřepadla, a společně pak vykrajujeme těsto.

Ani neřešíme, že je plát vykrajovaného těsta občas vyšší nebo nižší, nebo že se odlomil kousek z cukroví. Prostě si v klídku pečeme podle sebe. Nějak nevidíme smysl vánočního pečení v tom, že musí být všechno naprosto dokonalé, načančané a extra super povedené. Pečení máme jako společnou zábavu a nepotřebujeme ani televizi.

Teď je na řadě vánoční cukroví, ale máme v plánu se podívat i na Svět cukrářů a nakoupit vše potřebné na narozeninový dort pro Valerii. V plánu je jednoduchý korpus, který potřeme krémem a necháme naši princeznu, aby si z mističek sama na dort naskládala, co se jí bude líbit. V nabídkách eshopů je totiž opravdu zajímavá nabídka různých zdobení.

Uvidíme, jak se situace vyvine. Zatím sbíráme inspiraci různě po webech a také na Facebooku. Praktická je skupina Dorty a pečení, ukázky a inspirace, kde jsou ukázky členů a tam potom zašleme i náš společný výtvor. Třeba do kategorie “Aprílové dorty”.

Jak je to letos u vás doma? Máte už hotovo? Nechali jste pečení na někom z rodiny? Objednali jste si už hotové cukroví, které si jen vyzvednete? Možností je spousta a každý si může vybrat to, co mu vyhovuje, takže žádný stres a zkuste si také objednat nějaké suroviny na pečení dortů. Uvidíte, že společné pečení je opravdu zábava, a to i když se výsledek hned napoprvé nepovede.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno