Úspora v domácnosti – jaké máte možnosti

Dosti omílaným tématem je úspora finančních prostředků v domácnosti. Ačkoliv se to nezdá, jde o velmi důležité téma, které nás ročně může zbytečně stát až několik tisíc korun českých. Výše bude záležet na tom, jak moc velkých chyb se lidé v domácnostech dopouštějí. Jestliže chcete ušetřit, měli byste s tím něco dělat. V žádném případě tuto problematiku neignorujte, protože se jedná o vaše finance, na které tvrdě a dlouze pracujete. Proč si za to nepořídit něco užitečnějšího, když to situace umožňuje? Pojďte se s námi podívat na to, kde se uživatelé domácností dopouštějí nejvíce chyb.

Úspora v domácnosti: Chybami se člověk učí aneb zbytečně nesviťte.

Většina lidí dělá chybu v tom, že zbytečně svítí ve všech místnostech. Ano, na jednu stranu to zní logicky, protože chcete při cestě na záchod vidět. Když se ale zamyslíte, k této činnosti můžete využít mobilní telefon, který má zabudovanou baterii. Kromě toho, jestliže využíváte obyčejné žárovky, může vás taková cesta za celý rok stát více než rodinný jednorázový výlet na pěkná místa v České republice. Rozmyslete si tedy důkladně, jakou metodu příště využijete při cestě na záchod a popřípadě jaké žárovky si do domácnosti pořídíte.

S vodou by se nemělo plýtvat

Voda je druhou nejčastěji zbytečně plýtvanou složkou, se kterou se v domácnosti můžeme setkat. Převážně je to zapříčiněno dlouhým sprchováním a mytím zubů. I když ve své podstatě nejde tak ani o délku, jakožto o zbytečné plýtvání vodou. Ve sprchování jde o mydlení těla, kdy vodu téměř vůbec nepotřebujete. Při čištění zubů se to týká samotné činnosti, při které vodu rovněž nepotřebujete. I zde se dá proto získat úspora domácnosti, která se hodí.

Zásuvka stále proudí

Máte svou elektroniku stále v zásuvce a myslíte si, že pouhým vypnutím ukončíte proud elektřiny? Tím se pletete. Jde o tzv. klidový režim, kdy spotřeba elektřiny pomalu, ale jistě roste. Tím i částky, které se na konci vyúčtování objeví na faktuře. Vyndávejte proto všechny elektrospotřebiče ze všech zásuvek a dopřejte si ročně pár stokorunových bankovek.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno