Text od Šárky: Rozhodla jsem se také vyjádřit a tím to v sobě definitivně uzavřít..

Jak to všechno zažívala a viděla Šárka

Je neděle 13.2.2017 večer a Šárka už je od úterka doma. Příjezd domů byl samozřejmě plný emocí. Vždyť se s Valerií neviděla od 18.ledna. teď už máme za sebou několik dnů odpočinku a postupných zkoušek co vše je schopna bez větší zátěže zvládnout. Vzhledem k předchozímu i aktuálnímu stavu se samozřejmě nesmí nijak zásadně namáhat a proto také odpočívá jak jen to jde. Bohužel je celá nesvá z toho, že má teď obtíže s úkony, které jí dříve přišli jako automatické a jednoduché.

Šárka už sama sobě dokázala, že je bojovnice a že se Valerie prostě nevzdá. Pořád se jí ale vrací to, čím si teď prošla a proto se rozhodla, že se také zkusí sama vypsat do tohoto článku.

Text od Šárky není nijak upravován, sami tak uvidíte, jaký udělala pokrok od té ne zrovna ideální souhry událostí, kdy nedokázala ani správně sestavit větu. Některé věty i slova v textu v průběhu psaní několikrát upravoval a opravovala. Bere to také jako součást rekonvalescence 

Celý život se snažíte úspěšně neotěhotnět, aby potom až se rozhodnete, že chcete, jste doufala, že bude vše v pořádku. Měla jsem to stejně a možná jsem si byla vším až moc jistá. V 34 týdnu se to změnilo. V podstatě jsem z práce nastoupila rovnou do nemocnice. Při převozu do Kolína nikdo netušil, že jedu rovnou na sál. Vše bylo tak rychlé, že jsem jen vnímala pláč Valinky na sále. Necelé 1,5kg. Pustily mě k ní až za dva dny. Po dalších třech dnech jsem byla mateřském pokoji JIP. Každé tři hodiny jsem nosila odsáté mléko a učila se starat o malou.. Po dobu dvou týdnů, po nichž jsem chtěla začít dojíždět z domova. Mělo to být asi jinak..

Ukrutná bolest hlavy, vyšetření gynekologie, neurologie, magnetická rezonance a ten den ještě JIP a diagnoza ucpané cévy v mozku. Psala jsem zprávu rodině- jdu teď já bojovat pro Valinku..v tu noc jsem dostala mozkovou mrtvici a epileptický záchvat. Ochrnutí pravé poloviny těla s průběžným zlepšením a převoz na Homolku. První dny si nepamatuju.. nehýbala jsem pravou rukou, hledala jsem slova, neuměla jsem mluvit, spala jsem tak moc, že nevím co byla realita a co ne.. nevěděla jsem co je za rok, kde jsem, jen jsem si pamatovala Valerie.

Začínali se mnou od začátku, počítat do deseti, dny v týdnu, prsty na rukou.. další kontrolní rezonanci zjistili, že všechny splavy jsou průchozí, jako následek neprokrvení mozku mám dvojí vidění a šilhám. To se může do půl roku srovnat nebo zůstat..8.2 mě pustili domů, 34 od porodu, 20 po mrtvici. Mám dítě. A nejsem se sckhopná o něj postarat. Vše zastává doma Petr. Krmení, úřady, lékaře, domácnost, Valinku.. Veškeré mé role na které jsem se těšila. Teď má na krku ještě mě. Čím dřív začnu fungovat, tím dřív bude moct vydělávat.. nějak nevím kde začít..

každý den se něčeho bojím, jestli bude Valinka zdravá, jestli zvládnu fungovat, jestli bude na hypotéky, jestli mě ten skvělej chlap díky psychickému a fyzickému vyčerpání neopustí..

Děkuju všem! Profesionálům na Homolce, kteří mi zachránili život, rodině, která mě psychicky podporovala, Valince a její síle mít proč zůstat naživu..

Pro Péťu nemám slov.. Děkuji jeho rodičům za jejich výchovu.. Péťovi jaký je charakter a pro partnerku silnou oporou. Miluju tě víc než svůj život. K situaci ses postavil čelem a slovu vděk dal úplně jinou hodnotu..

vůbec se ty hodnoty změnily..

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno