Teplota v autě a pár minut, kdy v létě zbytečně riskujete život dítěte

Nikdy nenechávejte dítě samotné v autě, a to ani v zimě

Teplota v autě je jedním z nejčastějších rizik, kdy můžeme ohrozit sebe i své děti. Život dítěte je něco, na čem nám už od začátku záleží a proto nechápu, že někomu ani nedojdou některá možná rizika, která se dají předpokládat. I přes všechna upozornění a přes několik zpráv, které se tradičně opakují v televizi i novinách, každý rok slyšíme o spoustě případech, kdy rodiče nechali své dítě na chvilku v autě. Ať už proto, že spalo a oni si odskočí jen na pár minut a nebudou budit, nebo to udělají vědomě.

Dospělý člověk ale nedokáže v létě za teplot kolem 30 stupňů Celsia vydržet v zavřeném vozidle déle než 15 až 20 minut, kdy je teplota v autě už opravdu extrémní. Pak většinou následuje kolaps. Co teprve malé děti? I tak někteří rodiče nechávají své děti na parkovišti v autě, když si jen na pár minut skočí do obchodu pro nákup.

Teplota v autě podle doby na slunci

Odborné měření jednoznačně prokázalo, že teplota v uzavřeném autě může během horkého dne dosáhnout až 70 stupňů Celsia.

teplota v autě
Zdroj obrázku: ÚAMK

Podle Besipu není dobré v létě nechávat voňavky, léky, potraviny. Na cestu je dobré vyjíždět s dostatkem dostatkem tekutin a ve vzdušném a lehkém oblečení. Neplánujte si radší ani přes poledne zhruba do 15:00 odpoledne. V tomto rozmezí se totiž auto ohřívá nejvíce. S klimatizace by rozdíl vnitřní a venkovní teplotou neměl být vyšší než šest až deset stupňů.

Teplota v autě ohrožuje i domácí mazlíčky

Samozřejmě to samé platí i pro zvířata v autě, kdy pak Městská policie zachraňuje z aut psy na pokraji sil a jejich majitelé se diví o co jde, když si odskočili jen na pár minut.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno