Taťkův seznam: věci do porodnice pro mamku a s čím je lepší počítat

Posouváme se dál. Mamka už zase sama chodí a nás dali z JIPky na “mateřák”. Jelikož jsem tu netradičně za mamku, jsem na pokoji sám, takže tu máme s Valerií soukromí a dá se říct i pohodu. Teda jsem tu zatím jen první hodinu, ale vše jsem si tu už uzpůsobil v rámci možností. Připravil jsem si nějaké věci do porodnice pro sebe i pro malou. Určitě jsem ale na něco zapomněl. Minimálně na svůj sprcháč a čistící tyčinky pro Valerii.

Věci do porodnice pro mimino

Dostal jsem doporučení od nemocničních sester, že není vhodné si nosit vlastní věci do porodnice pro své dítě. Zaprvé kvůli hygieně a zadruhé, pokud se věci zašpiní od děcka (ať už vrchem nebo spodem), tak je asi nebudete skladovat na pokoji a nepovezete domů až pak. Když je dáte vyprat, tak se vám třeba ani nemusí vrátit. Nikdo to neukradne, ale prostě to jen přijde kdoví kdy a kdo ví v jakém balíku. Proto je lepší si věci do porodnice na malé mimino připravit jen na cestu domů + jedno záložní pro případ “nenadálé události”.

Já jsem si pro jistotu vzal velký kufr a pro jistotu se trochu víc připravil. Jak tak koukám na obsah a věci do porodnice, zvládnu bych s tím v pohodě 2 týdny někde u moře.

Věci do porodnice nejen pro mamky

Jak ale zabalit věci pro maminku, když je dost času a když už není čas? Klasika je v předsíni připravená brašna obsahující věci do porodnice se vším potřebným. Základem je župan, dvě noční košile, nějaké ty hygienické potřeby, pantofle a věci pro dítě.

Nezapomínejte ale na další věci, jako je nabíječka na mobil s dostatečně dlouhým kabelem. Ani nevíte, jak uvítáte kontakt s partnerem a rodinou. Jednoduše si tak i dohodnete donášku dalších věcí, co budou potřeba.

Šárka měla u sebe notes s kalendářem. Tam si po porodu zapisovala postupný nárůst váhy dítěte, kolik měla porci jídla a další detaily.

Věci do porodnice, když to netrefíte

věci do porodnice pro mamkuNaprostá většina porodnic je připravená na základní ošetření dítěte. Mezi věci do porodnice ale nezapomeňte přibalit i balení plenek do začátku. Je to taková sázka do loterie, když neznáte předpokládanou velikost dítěte, ale když se netrefíte, nic se neděje. Nemocnice poskytne vlastní a by jim donese tě náhradní nebo tam necháte ty menší/ větší. První návštěva pak donese odpovídající velikost.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno