Taťkova mapa, kam si v klidu zajít na kafe či posezení i s dítětem

Chci informace, co vlastně Taťkova mapa umí

Vložit nový záznam Vytisknout záznam Uložit záznam v PDF

Naučná stezka Holské rybníky u Rožďalovic

3.00
  1. Taťkova mapa
  2. » Naučná stezka Holské rybníky u Rožďalovic
Informace o místě / službě:

Dostali jsme tip na naučnou stezku u Rožďalovic. Procházka po stezce spojuje hned několik rybníků a je zde k dispozici hned několik posezení v přírodě, altánky a herní prvky pro děti. Různé prolézačky a lanové trasy jsou doplněny naučnými prvky o lese, ptácích a zvířatech v okolí.

K dispozici jsou dva okruhy. S Valerií jsme v pohodě dali i ten delší, který má něco kolem 3km, menší kolem 2 km. Prochází se nejdříve kolem rybníku, poté nahoru na kopec s loukou, a tam si můžete vybrat, jestli pokračovat po kratší, nebo jít delší trasu.

Delší trasa vede s odbočkou k menšímu rybníku a obě trasy se potom setkají u posledního třetího rybníku. My jsme to šli v protisměru hodinových ručiček, ale je na každém, kterým směrem se vydá. Po trase jsou rozmístěny navigační šipky.

Naučná stezka Holské rybníky u Rožďalovic není sice žádný hit sezóny, ale je to příjemná procházka, na které se můžete stavit cestou do nedalekého Bučického mlýna.

Nevýhody:

  • Lesní cesta na delším okruhu i na části kratšího jsou po dešti plné kaluží a bahna, takže musíte jít lesem. Delší okruh byl i rozježděný od traktoru,
  • Klíšťata. I když je část vysypaná kamínky a dřevěnou drtí, tak se pohybujete po louce a v lese, takže repelenty na klíšťata a následná prohlídka bude potřeba.
  • Nevšimli jsme si ani WC, takže s tím počítejte.
  • Nevýhodou je také parkování. Je zde příjezdová cesta, kam se za sebe na stranu vejdou max. 2 auta, takže zbytek musí stát na krajnici okresní silnice.
  • Není to až tak vhodné pro kočárky. Pokud máte zkušenosti s terénním kočárkem do přírody, můžete zkusit, ale bude to v některých úsecích náročné.

Kontaktní informace
Naučná stezka Holské rybníky, Ruská, Rožďalovice, Česko
Vybavení a zázemí
Nemají dětský koutek
Není přebalovací místnost ani pult
Nemají dětská jídla i nápoje
WI-FI není

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno