Švýcarské nože Victorinox jako vhodný dárek nejen pro taťky

Tak co pánové, také máte podobné vzpomínky na dětství?

“Každý muž musí mít nůž!” Přesně to mi říkal můj taťka pokaždé, když jsme šli na houby a já neměl jak očistit hříbky. Stejně tak mne pošťuchoval pokaždé, když jsem potřeboval něco uříznout, nakrájet nebo upilovat. Samozřejmě jsem pak od něj dostal svoji první “rybičku”, klasiku mezi noži v éře komunismu. Sám jsem si pak jako větší kluk mohl vybrat svůj vlastní víceúčelový nůž. V tu dobu už byly v nabídce i švýcarské nože Victorinox, takže bylo opravdu z čeho vybírat.

Spousta z nás má své vlastní vzpomínky na dětství a já, jako kluk z vesnice, je mám spojené s lesem. Chodili jsme tam na akát a vyřezávali jsme si první oštěpy, luky i šípy. Došlo i na lodičky z kůry borovice a časem i na táboráky na místním hřišti. Tam už jsem si jako mazák nakrájel buřty s vlastním nožem a nejednou došlo i na další funkce nože. Zejména na otvírák víček od limonády. No dobře, i na pivo pak přišla řada. Vždy jsem ale u sebe měl nůž, který v tu dobu sice vážil o něco více, ale vydržel toho opravdu dost.

Švýcarské nože Victorinox jsou dokonce součástí výbavy švýcarské armády. Díky kvalitě a praktickému využití jednotlivých nástrojů je naleznete v v kapsách a příručních zavazadlech cestovatelů po celém světě. Ani se tomu nedivím. Vždyť za ty roky výrobce vychytal nejen vhodné detaily a provedení nástrojů, ale hlavně postupně využívali lepší a lepší materiály a uchycení.

Švýcarské nože Victorinox nejen pro muže

Tedy abych byl přesnější, nejde ani tak o nože, ale o karty. Ženy mají v oblibě zejména kreditní karty. Do kabelky si ale  mohou dát i multifunkční kartu, která je vhodným doplňkem každé ženy. Jde o několik nástrojů prakticky složených do tvaru karty. Co v ní najdete? Samozřejmostí jsou nezbytné nůžky, pak je zde špendlík, pilník na nehty, pinzeta, párátko, kuličkové pero a pravítko s mírou cm i palců.

Jak jste na tom vy? Máte doma vlastní švýcarský nůž, nebo teprve uvažujete, že si nějaký pořídíte? Pro naši Valerii to asi nebude vhodný dárek. Určitě ale bude nadšená, až jí jako správný taťka svým zázračným ostrým nožem vyřežu první lodičku a nebo až mi na zahradě pomůže nakrájet buřty na opékání.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno