A co sušička prádla? Váháte, zda si pořídit nebo ne?

Dřív jsem si myslela, že sušička prádla je zbytečná věc, bez které se dá docela dobře žít. Dnes však už však vím, že jako zaměstnaná matka dvou malých lumpů ve starém vlhkém domě jsem nemohla udělat lepší rozhodnutí, než si tento spotřebič pořídit. Váháte, zdali je tento spotřebič, pro vás taky ten pravý, tak rozhodně čtěte dál.

Proč pořídit sušičku prádla?

Také vás nebaví x krát denně věšet prádlo na sušáky, poté kontrolovat zdali uschlo a na konec po sesbírání žehlit? Tohle všechno po pořízení bude minulostí. Prádlo pouze přeházíte, zvolíte správný program, po skončení vyndáte a krásně načechrané prádlo složíte do skříně.

Papírové kapesníčky, chlupy z domácích zvířat, prach.
To vše dokáže sušička z prádla vyfoukat do filtru. Koukala jsem jak blázen kolik prachu, chlupů a vlasů jsme předtím na sobě nosily. Vybírání zapomenutého papírového kapesníčků je též minulostí sušička ho z prádla spolehlivě vyfouká.

Vlhkost a plíseň ve starším domě či bytě.
Znáte to, všude po místnostech sušáky s mokrým prádlem. Vlhkost se dostane do vzduchu, ulpí na stěnách, zanedlouho se změní v plíseň, která je nejen neestetická, ale hlavně zdraví škodlivé. Po pořízení sušičky, začali konečně zdi schnout a věčný boj s plísní je minulostí. V tomto bodě vidím asi největší plus.

Nesrazí mi sušička prádla oblečení?

Samozřejmě jako každý spotřebič má i sušička své mínusy. Z počátku, než sem se naučila správně pracovat s programy, kterými můj model sušičky má, jsem již pár věcí srazila nebo zničila. Vždy je třeba navolit správný program a vyvarovat se vkládání věcí, které do sušičky nepatří. Asi už jde jen o mou lenost, ale mé motto zní: prádlo, které nejde dát do sušičky, to u nás ve skříni nemá místo.

Pořizovací cena, elektrika.

Další mínus vidím v pořizovací ceně. Pokud chcete stejně jako já kvalitní sušičku, energetické třídy nejméně A+, se spoustou vymožeností jako je např. 6 smysl, budete si muset připlatit, ale dle toho že naše holka funguje již 5 let cca 3x denně bez většího zaškobrtnutí, ušetří mi spoustu práce a času, tak se dle mého názoru již párkrát zaplatila. Dále se samozřejmě zvedne spotřeba elektřiny, u nás kolem 1500 Kč ročně a teď otázka pro každého z vás: Zdali vám za to sušička prádla stojí?

 

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno