Už vás napadlo využít strojní omítaní fasády i vnitřku nemovitosti?

Plánujete vylepšení vlastního bydlení nebo stavíte dům? Tak to vás čeká i omítka a její aplikace na zeď. Víte, že průměrná doba potřebná pro strojní omítání interiéru běžně velkého domu, je zhruba deset až dvanáct pracovních dnů? Na tuto variantu se ani nemusíte nijak složitě připravovat, protože vše probíhá tak, jak má, a to pod dohledem specializovaných firem. Zajištění omítky pomocí strojního omítání je tedy opravdu praktickou variantou. Některé typy omítek jsou dokonce vhodné i pod obklady.

Jak vlastně probíhá strojní omítání?

Jaký je pracovní postup pro aplikaci omítky? Na očištěnou zeď se připevní omítníky, které slouží k následnému zarovnání omítky a také zajišťují stejnou tloušťku omítky. Zeď je potřeba opravdu dostatečně očistit, aby se omítka následně neodlupovala.

Suchá maltová směs se do omítačky sype přímo z pytlů, nebo vhání ze zásobníku. Pak připravená směs proudí hadicí k trysce, odkud je pod tlakem nanášena na zdivo. Při nanášení se nejdříve srovnají nerovnosti a směs se nechá krátce zaschnout.

Když nanesená omítka uschne, může se pokračovat dále. Strojní omítání pak se pak nanáší odshora nebo odspodu, a to v rovnoběžných pruzích po celé stěně. Na stěnu se omítka stříká z necelého metru. Záleží na zvoleném materiálu.

Omítání by se nemělo přerušovat na delší dobu, jinak směs v omítací hadici a míchačce zatvrdne. Po nástřiku omítky se zkontroluje její tloušťka a případné chyby se doopraví. Ocelovým profilem a pomocí omítníků se také stáhne přebytek materiálu a stěna se dokonale zarovná.

K finálnímu uhlazení povrchu se stejně jako u běžných omítek používají dřevěná nebo plstěná hladítka. Záleží na tom, jakou jste si zvolili hladkost povrchu omítky.

Jaké jsou náklady na strojní omítání?

Neméně důležitou výhodou pro strojní omítání je i konečná cena. Díky rychlému vyhotovením omítek tak ušetříte nejen čas, ale hlavně na ceně za potřebný materiál a práci. Základní kalkulace kvalitních dodavatelů zahrnuje i rohové okenní lišty, apu-lišty, omítníky, spojů různých materiálů a další nezbytný materiál. Samozřejmostí je i zohlednění práce za lištování, omítání klenby a další okrasné prvky.

Pro přesnější možnosti a řešení přímo na míru tedy stačí kontaktovat poskytovatele strojního omítání. Sami teď víte, že ušetříte svůj čas i náklady na materiál a práci.

CHCI VÍCE INFORMACÍ

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno