Znakování pro miminka a batolata + eBook ZDARMA

Pár jednoduchých pohybů Vám pomůže pochopit, co vlastně dítě chce

Internet je jedním ze zdrojů, kde bereme inspiraci nejen při výchově, ale i při hledání aktivit pro děti a rodiče, pro vyhledání zajímavých míst i pro odpovědi na naše obavy. Tentokrát mne zaujal zajímavý web, který nejspíš se Šárkou vyzkoušíme. O co jde? Znakovou řeč určitě znáte, od roku 2008 se ale v České republice začalo rozšiřovat i znakování pro miminka. O co jde? Je to vlastně způsob, kdy se dítě naučí jednoduché pohyby, které jsou specifické pro určitou činnost nebo věc. Třeba že má hlad / žízeň, že vidí kočku/psa atd. Komunikace se tak stává mnohem přirozenější a nemusíte tak spekulovat, co vlastně dítě chce. Tyto jednoduché pohyby a znaky totiž dítě zvládne mnohem dříve, než začne mluvit.

Děti mají touhu komunikovat s rodiči a tyto jednoduché znaky jim to podstatně ulehčí a děti tak znakování pro miminka používají opravdu rády a s radostí. Hlavní bude, aby se naše Valerie nenaučila nějaký znak pro “Ježiš rodičové, vy jste zase prdlí” nebo něco podobného 😀

Studie prokázala, že děti, které se učí znakovou řeč, pak tímto způsobem mnohem častěji „hovoří“ s rodiči než děti, které znakovou řeč nepoužívají.(Samozřejmě než začnou mluvit normálně)

Jak vlastně funguje znakování pro miminka?

Sám jsem neměl tušení, jak takové učení znaků probíhá. Informace jsem ale získal v eBooku zdarma (odkaz je o něco níže). V tomto eBooku jsou veškeré potřebné informace ohledně způsobu, možností atd. a vypadá to opravdu zajímavě, takže až nás v Nymburce s malou Valerií uvidíte mávat rukama, nohama a třást hlavou, tak buď tancujeme, nebo si povídáme pomocí znakování pro miminka 😀 Tento způsob komunikace prý nejen zlepšuje komunikaci mezi rodiči a dítětem, ale podstatně upevňuje vzájemný vztah. Teď už nebude Valerie odkázaná na “MaMa” a “HaMa”, ale klidně si pak sama řekne, že má hlad, potřebuje kadit nebo kdo ví co.

Učit první znaky se dá již od 8 měsíce, takže máme akorát tak čas nemávat rukama naprázdno, ale zapojit do toho znaky. Valča nám prozatím jen napřaženou rukou diktuje, kam jí máme donést. Jestli k oknu, žaluziím, zpívajícímu skřítkovi na poličce nebo hrajícímu měsíčku na nebesích nad postelí. Teď bude mít aspoň motivaci k vysvětlování.

Nejčastější dotazy ohledně znakování pro miminka

Na Internetu je k dispozici celkem dost informací (v angličtině), ale k dispozici je i eBook zdarma, kde se dočteme celkem dost informací, potřebných k pochopení, jak a proč to vlastně zkusit. Odkaz na eBook je hned pod tímto textem a dokonce i přemýšlím, že zase uděláme nějakou soutěž nebo kvíz s www.tatka.cz a jako hlavní cenu dáme nějakou tu poukázku do eshopu.

 

eBook o znakování pro miminka ZDARMA

STÁHNĚTE SI EBOOK ZDARMA

Osobně to vidím jako zajímavý způsob, jak začít více a lépe komunikovat s dítětem. Taky nesnášíte to šišlání a ťuťuňuňu? Asi Valinku naučím náš osobní, speciální znak, až s tím někdo začne 😀 Pomocí znakování se prý pak dá i lépe naučit na nočník a znakování ani nemá vliv na klasickou výuku mluvení.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno