Už jste vyzkoušeli rum Bumbu z Barbadosu?

Na trhu je samozřejmě spousta značek rumu a každá značka má své věrné fanoušky. To ale nikomu nebrání, aby vyzkoušel i jinou značku. Do obliby se v posledních letech dostávají exotické rumy. Stejně tak, jako třeba rum Bumbu. Ten je dle výrobce “stařený” v Kentucky ex-bourbon sudech. Jeho kvalitní zrání probíhá přímo na Barbadosu a jednotlivé složky rumu zrály v průměru 15 let. Bumbu má jemnou, nasládlou vůni banánů, karamelu, vanilky a nakouřeného dubu. K tomu se přidají i tóny karamelu. Po ochutnání se setkáte s chutí pražených ořechů, skořice, ovoce a nového koření. Chuť potom pokračuje do mírné sladkosti. Rum Bumbu je velmi jemný a to i díky menšímu obsahu alkoholu 35%.

Já sám nejsem fanouškem tvrdého alkoholu. Dávám přednost vínu a občas si vychladím i Martini. Nebráním se ale tomu, že občas vyzkouším nějaký netradiční nápoj. Ať už tomu bylo na cestách po světě nebo při posezení s přáteli. Nemusím hned vypít několik panáků, prostě mi postačí jen ochutnat a sám si posoudit. Dost také záleží, jestli je alkohol servírovaný v takové teplotě, jak se doporučuje. Jedině tak vynikne se vším všudy. Právě díky své vůni a chuti mne tento rum láká. Prostě rum s příběhem a historií, který je vyráběn velmi poctivě a „ručně“.

Proč zkusit rum Bumbu

Barbadoské rumy Bumbu se vyrábějí již přes 400 let. Protože výrobce rumů Bumbu chce být co nejblíže původní receptuře, dodržuje i tradici, při které přimíchávali námořníci do rumu kombinace místního koření. Právě tím se pak odlišuje od ostatních. Pro ještě vyšší kvalitu se využije čirá, nefiltrovaná vodu z Barbadosu. Byl by pak hřích si takto lahodný rum zamíchat do Cuba Libre nebo jiného koktejlu. Zbytečně byste se připravili právě o ten požitek z netradiční rumové chuti. Navíc díky atypické lahvi jde bezesporu o ideální dárek na každou dospěláckou oslavu.

CHCI SI VYCHUTNAT RUM BUMBU

 

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno