Kvalitně repasované herní PC pro děti úplně postačí, a to na hraní i učení

Každý, kdo máte doma kluka v takovém tom pubertálním věku (10-16 let), řešíte jeho věčné dotazy na nový počítač na hraní her, protože ten jeho je už starý, nezvládá grafiku a i video z Youtube se na něm trhá a nedá se koukat na jeho oblíbené Youtubery. Právě proto jsou repasované herní PC tím první řešením, co se vyplatí. Nemusíte totiž platit zbytečně vysokou cenu za nový počítač, protože za podstatně nižší cenu získáte pro své děti odpovídající vybavení. Za ušetřené peníze jim dokoupíte příslušenství, které by si stejně postupně vyškemraly, a to jim pak ,jako odměnu za odvedené domácí práce nad rámec dohody, dáte jako dárek.

Repasované herní PC je v podstatě klasický stolní počítač, kde je jen o něco lepší grafická karta, větší kapacita hard disku a samosebou i lepší operační paměť. Jinak jde ale stále ten samý počítač, co používáte v práci nebo doma na vašem pracovním stole. Proč toho nevyužít i jinak. Jak?

Já sám jsem jako dítě na počítači trávil spoustu času. Je potřeba si uvědomit, že pokud dítě sedí “pořád” u počítače, nemusí to znamenat, že pořád dokolečka hraje hry. Pokud ho i správně nasměrujete, začne si zjišťovat i ostatní možnosti, spojené s přístupem k počítači a na Internet. Výhoda, která se mu pak hodí nejen ke studiu, ale i samostatné práci, přehledu nad oblíbeným tématem a podobně. Díky tomu jsem si i já zajistil potřebné informace a díky tomu i já mám teď výhodu při práci s webovou stránkou a jejím vytvářením, při hledání potřebných informací a hlavně při neustálém zdokonalování se v anglickém jazyce. Naprostá většina her a programů, o webových stránkách nemluvě, jsou v angličtině. Dítě si ta postupně nenásilnou formou osvojuje cizí jazyk.

Repasované herní PC i notebooky

Jestli řešíte, jaký pro své dítě vybrat notebook, máte tu samou možnost. V nabídce jsou i repasované notebooky. V některých případech jde o méně bolestivou možnost, když pak “náhodou” spadne na zem, dítě ho polije Coca Colou, ztratí nebo někde zapomene cestou ze školy.

Nespornou výhodou pro notebooky je jejich mobilita. U těch repasovaných máte i baterii, která vydrží delší dobu bez nabíjení. Pak už nic nebrání tomu, že budete notebook ke svým účelům a koníčkům používat také. Postupem času totiž bude stejně váš, protože dítě si nechá koupit novější variantu repasovaného zařízení.

Hlídejte si ale, aby se k nabídce nedostalo vaše dítě. Může se totiž stát, že jednoho dne přijde s tím, abyste mu koupili repasovaný iPhone, když tohle je zrovna ten, co hrozně nutně potřebuje a co ani už moc nestojí.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno