Jaká bude nejvhodnější reflexní vesta pro naší Valerii?

Nejsme rodiče, kteří by byli posedlí bezpečností u všeho možného. Máme jen polepené některé rohy na nábytku, a spíše si hlídáme nebezpečné situace a předcházíme možným rizikům. Co je pro nás ale jasným pravidlem při pohybu venku ve tmě, je bezpečnostní reflexní vesta, a to nejen pro jízdu na dětském odrážedle, ale i pro běžné nošení v šeru a ve tmě. Bezpečnostní vesta totiž není jen pro sychravé počasí, až bude podzim a zima. Reflexní prvky a přívěsky nevidím jako řešení. Ne vždy jsou totiž na bundách a dalším oblečení dostačující a viditelné. Právě proto je reflexní vesta ideální variantou.

Na kočárku jsme používali pásky, které odrážely světlo, ale protože už jsme kočárek od února nepoužili, je potřeba začít hledat další možnosti prevence a ochrany.

Reflexní vesta pro děti je základ nejen na kolo

Je zarážející, že na dětech vidím reflexní vesty, jen když potkám mateřskou školku, a nebo občas někoho s dítětem na kole. Spousta rodičů si asi myslí, že postačí reflexní proužek na bundě nebo tričku a tím je vše vyřešeno. Jelikož jsem řidič, a mám toho už celkem dost najeto, tak moc dobře vím, že není nic lepšího než osvětlený cyklista i chodec. Mnohem lepší situace je, když na sobě mají reflexní vestu. Je totiž lépe viditelná z dálky, než nějaké reflexní prvky. Častokrát se totiž stane, že jsou odrazové prvky překryty batohem, a proto je reflexní vesta sázkou na jistotu.

Reflexní vestu pro naši Valerii budeme samozřejmě vybírat s vhodným obrázkem. V současné době je největší favoritkou “Bee Mája”. Díky nízké ceně jich také objednáme víc, protože se ani nevyplatí je nechat čistit. Pokud znečištění nevyřeší jedno přeprání v ruce nebo pračce, vytáhneme jednoduše další reflexní vestu ze zásob ve skříni.

Nám se hodí pár kousků do auta. Nejen, že je to v některých státech povinné a budeme tak připraveni na cestu na dovolenou, ale hlavně na silnici a u silnice platí staré známe pravidlo bezpečnosti: “Vidět a být viděn”. Jak jste na tom u vás doma? Máte už vlastní reflexní vesty, nebo teprve plánujete jejich pořízení?

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno