Reflexní vesta pro děti a bezpečnostní prvky na oblečení jsou prostě základ

Jak zajistit bezpečí dětí nejen na silnici? Začněte také u reflexní vesty

Reflexní vesta je základní vybavení pro každý výlet na kole a klidně i na procházky. Jako řidič vím, co dokáže špatně osvětlený cyklista nebo chodec, a proto vždy ocením, když je na silnici potkám v bezpečnostní vestě. To platí pro dospělé a hlavně pro děti. Reflexní vesta prostě má svůj smysl a každý rodič se minimálně zamyslí nad tím, jak docílit toho, aby byla celá rodina na silnici dostatečně vidět. K dispozici jsou sice různé doplňkové reflexní bezpečnostní prvky, ale s tím nemáte jistotu, že budete vidět opravdu ze všech stran.

Proč reflexní vesty? Chodec / cyklista oblečený v tmavém oblečení je na silnici viditelný na pouhých 18 metrech. Když si ale oblečete bezpečnostní vestu, jste vidět už na 200 metrů. To je dost velký rozdíl, díky kterému může řidič bezpečně reagovat.

Reflexní vesta s potiskem potěší

Naše Valerie má ráda svého medvěda. Kdykoliv pak vidí nějaký obrázek medvídka, tak na něj hned ukazuje. Tím pádem už teď mám jasno, jaký obrázek bude mít její reflexní vesta, aby z ní měla ještě větší radost a nesnažila se jí hned zbavit. Samozřejmě jsme si rovnou objednali raději dvě vesty. Jednu na kolo a další do auta, aby byla k dispozici na výlety a procházky. Sám mám v autě bezpečnostní vesty dvě, takže já i Šárka jsme v případě potřeby v pohodě. Teď nám bude ve vestě odrážet světlo i Valerie.

Reflexní vesta i na procházky

Moje první reakce je “Mimoni jdou”. O čem je řeč? O dětech z místní mateřské školy, když procházejí přes město. Všichni pěkně ve dvojstupu, vpředu i vzadu jedna učitelka, ale hlavně všichni na sobě mají reflexní vesty, takže jsou vidět už z dálky. Zejména na podzim a v zimě jde o ideální řešení, jak dát ostatním vědět, že jsou tady děti.

Prostě taková názorná ukázka, jak reflexní vesty opravdu fungují, a že drobná investice do jejich koupě se opravdu vyplatí. A jak je to u vás? Máte už vlastní vesty, nebo si teprve budete objednávat? Podzim je tady za chvilku.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno