Pozor na půjčky na dárky – hrozí vám dluhová past a vysoké výdaje

Blíží se Vánoce a s tím souvisí i varování pro ty, kteří chtějí využít půjčky na dárky od nebankovních společností. Zapomeňte na to! Kupovat dárky na dluh od nebankovní společnosti je to nejnesmyslnější, co můžete udělat.

V současné době je opravdu jednoduché získat rychlou půjčku. Složitější to ale může být se splácením. Hlavně maminky na mateřské chtějí svým dětem dopřát nové hračky, mobilní telefony, tablety a podobně. Stačí jen zadat poptávku na porovnávači půjček, a hned se na vás doslova vrhnou všichni možní poskytovatelé s lákavou nabídkou. Skutečnost je ale jiná.

Nebankovní půjčky na dárky se mohou prodražit

Nebankovní společnosti mají svůj zisk založený hlavně na vysokých poplatcích spojených s půjčkou. Ano, někde vás nalákají na půjčku zdarma, bez úroků a podobně. Jim ale nejde o tu první půjčku, kterou vám poskytnou. To je jen takové síto, ze kterého se jim vytřídí ti, kteří by mohli dostat i vyšší půjčky a tam už začíná to, na čem nebankovní společnosti nejvíce vydělávají. V čem se vám mohou půjčky na dárky prodražit?

Poplatky za čerpání – získali jste úvěr třeba na 100.000 Kč? A opravdu vám přijde celých 100.000 Kč, nebo si hned společnost něco vezme za čerpání úvěru? Hlavně při rychlých půjčkách se tedy může stát, že se zalužíte a stejně nezískáte potřebné množství peněz.

Pokuty za nedodržení smlouvy – je jasné, že pokud vědomě porušíte smlouvu pozdní platbou, tak může následovat postih za ono opominutí. Jiné ale je, pokud se vaše povinnosti skrývají v obsáhlých všeobecných podmínkách, které, přiznejme si pravdu, skoro nikdo nečte.

Poplatky za odstoupení od smlouvy – Chcete vyplatit nevýhodnou půjčku? V tom případě počítejte i s možností, že si poskytovatel nechá zaplatit za vyčíslení zůstatku úvěru a samozřejmě i poplatek za mimořádnou splátku.

Odprodeje pohledávek – Jste pozadu se splácením? Poskytovatel půjčky případně může odprodat pohledávku a celou smlouvu inkasní agentuře, která si samozřejmě připočítá svoje poplatky spojené s vymáháním.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno