Proč vlastně spouštím web Taťka.cz a co s ním mám v plánu

Na základě vlastních zkušeností mohu prohlásit, že co si ohledně rodičovství naplánujete, tak nakonec dopadne úplně jinak nebo aspoň mírně odlišně. Stejně tak to bylo u nás. Každý z párů to má mírně odlišné. Ať už jde o možnosti, zázemí, zdraví atd. U nás se držíme takového mírného průměru a i následné těhotenství se tak i ubíralo. Pak to ale nabralo směr horské dráhy. Nahorů, dolů, nahorů, dolů ale teď už jen nahorů. Šárka měla bohužel krvácení do mozku a to jí znemožnilo být s malou Valerií a se mnou. Jak dál?

Nyní se o Šárku starají profíci JIP neurologie v nemocnici Na Homolce (konec ledna 2017) a o naší malou se vzorně stará paní doktorka a sestřičky na JIP pro novorozence v Kolínské nemocnici. Já každý den dojíždím za malou na krmení v 10 a 13 hodin. Do toho se také učím vše potřebné a v pondělí 30 ledna budu na 2 noci nonstop v nemocnici. Najedu totiž do plného módu ale radši s případným dohledem, kdy se budu učit další věci, jako dávkování jídla, mytí atd. Pak mě s malou Valerií pustí domů, kde už je vše připraveno. Rodina nám pomohla navozit, připravit a doplnit vše, co je třeba. Zatím také dle možností jezdím i za Šárkou do Prahy. Střídáme se tam postupně všichni z rodiny.

Šárka se během týdne od nepříjemné události neskutečně zlepšila a už je mimo ohrožení života. Teď už rozhýbává pravou ruku a cvičí i logopedii. Dokonce jí i přesunuli na standardní pokoj, takže je vidět, že je to opravdu mnohem lepší.

Je skoro konec ledna a já už jsem táta na plný úvazek. Táta, co se pořád něco učí a hledá vhodnou cestu. Během toho všeho jsem získal spoustu podpory, rad i vlastních zkušeností. Přes web www.taťka.cz se tak chci o všechny rady a zkušenosti podělit s ostatníma “taťkama” a zároveň i rád získám další tipy a triky do budoucna.

Jde vlastně o takový dlouhodobý investiční projekt

Informace zde samozřejmě zveřejňuji zdarma, ale také chci web využít pro výdělek. Proto sem postupně vkládám reklamu od Google a v některých článcích naleznete i provizní odkazy. To je unikátní URL, která má v sobě jednoduchý kód, který se na cílové adrese označí k mému profilu. Pokud pak na tomto webu v následujících dnech nakoupíte, získám za to malou odměnu. Stejně tak to je i s výdělkem za klikání na reklamní bannery od Google.

Veškerý tento výdělek pak jde na oddělený účet přímo pro Valerii. Té se pak budou postupně hromadit a hodnotit peníze, a tak jí tímto způsobem zajišťujeme přilepšení ke studiu a případně nějaké to vybavení a praktické hračky.

Jak to u nás vlastně všechno probíhalo

Komplikace začaly až zhruba v polovině, kdy se projevily příznaky vysokého krevního tlaku: Preeklampsie.

Petr a ŠárkaŠárka byla pod kontrolou při první kontrolní hospitalizaci 23 prosince. Vyzvedával jsem jí z nemocnice dopoledne na Štědrý den a Vánoce jsme si dali tak nějak na pohodu. Žádný stres s úklidem, nějaký ty sladkosti, lehce salátu atd. Potom jsme samozřejmě hlídali dál krevní tlak pomocí domácího měření krevního tlaku. Šárka brala i nějaké ty léky a chodila na kontrolu.

Další hospitalizaci jsme měli 4 ledna po běžné kontrole u doktora. Ten Šárku radši poslal do nemocnice v Kolíně, aby byla pod lékařským dohledem. Šárka to samozřejmě obrečela. Měla přirozený strach o malou, jako každá mamka. V nemocnici v Nymburce se o Šárku postarali a než jsem jí dovezl věci, byla už na pokoji na kapačce a odpočívala.

Nemocnice Nymburk – tady mají koule

Nějak moc neřeším diskuze a statusy na Facebooku. Vždy jde o osobní pohled na věc a ne vždy jde o pravdivý popis situace. To byl taky důvod, proč jsme neřešili různé příspěvky o tom, jak kde se která nemocnice zachovala před, při a po porodu. Pro nás poslední dobou bývá podstatná osobní zkušenost a nedáme vždy na první dojem. Nikdy totiž nevíte, co se děje na druhé straně, do jaké situace jste zrovna přišli atd. Takže ani vy se radši nestarejte o nějaké ukřivděné maminy. co se v návalu hormonálních vln snaží na Facebooku.

Věděli jsme, že teď jsme pod kontrolou a je to tak lepší. Následující den, 5.ledna mi ale Šárka volala, že jí povezou do Kolína. Přijel jsem za ní do nemocnice, kde nám ošetřující lékařka řekla, že tlak je pořád vysoký, dost kolísá a taky bílkovina v moči není na dobrém stavu. V podstatě by se tady o Šárku postarali, ale vybavení nemocnice by nemuselo být dostatečné pro malou, pokud by nastaly komplikace. Proto převoz na vybavenější středisko, kde budou na pozorování oba. Něco kolem 14 hodiny tak pro Šárku přijela sanita a převáželi jí do Kolínské nemocnice. Já vzal auto a jel za ní v závěsu. Nemocnici Nymburk tímto děkujeme za profesionální přístup, kdy to nenechávali na sobě a uznali, že tady jde do tuhého.

Nemocnice Kolín – jak to nabralo na obrátkách

doktor House se připravujeNež jsem zaparkoval a dostal se za Šárkou, tak jí na příjmu udělali kontrolní odběry, měření tlaku a šla na ultrazvuk. Když se pak vrátila na vyšetřovnu, podívala se paní doktorka na výsledky, párkrát ťukla na klávesnici počítače a jen řekla “Běžte se převlíknout”. To byl jasný příkaz, abych šel Šárce pomoci se převléknout do noční košile a uklidil její oblečení. Výzva byla ale pro mě. Šlo se totiž na sál. Kvůli vysokému krevnímu tlaku nešlo do plodu dost živin a držet takhle situaci i dál by nemělo smysl. Šárce ještě nasadili injekci pro malou na vyčištění plic a mě poslali na pokoj pro otce.

Za chvilku už jsem uklidňoval Šárku na předoperačním a čekali jsme na císaře. Vyvolávat porod byl nesmysl a proto se vše připravilo na operaci. Šárka bude pod částečnou narkózou, takže mohu být na sále.

Na chvilku mě sice odvedli zpět na pokoj pro otce, protože Šárku vezli na sál, napojit a připravit. Pak pro mě zase došli, já si sedl k Šárčině rameni a ujal se role chladiče čela. Pomocí pytlíku s gelem jsem zastával řádně svojí funkci.

Šárku to samozřejmě občas v břichu zatlačilo, měla umrtvenou jen spodní část, za chvilku jsme ale uslyšeli takové typické zakňourání a už bylo jasno. Je mezi námi!

Asi na 3 vteřiny nám ukázali úplně drobounkou a fialovou Valerii a už s ní spěchali na první ošetření po porodu a převoz na oddělení do inkubátoru. Porod byl 40 dnů před plánovaným termínem a 1.460g váhy není zrovna ideální. Naštěstí Valerie hned od začátku dýchala sama. Já se vrátil za Šárkou na sál a po chvilce už mi paní doktorka z JIP pro novorozence vzkázala, že je malá v pořádku a teď už je v inkubátoru. Mohu prý přijít a udělat pro Šárku i ostatní nějaké fotky.

S třesoucí se rukou jsem tak pořídil první fotky naší Valerie.

SDÍLENÍ