Žít zdravěji je dnes snadné. Pomohou vám přístroje pro přípravu jídel i nápojů

Pravděpodobně jste již několikrát slyšeli větu „Jste to, co jíte“. Pravdou je, že z krátkodobého hlediska nám nezdravé potraviny neublíží. Dlouhodobě však obrovské množství chemie v potravinách a nežádoucí látky obsažené ve vodě mohou způsobit zdravotní problémy. V dnešní době je možné vybrat si na trhu ze široké škály produktů, které vám pomohou žít zdravěji.

Filtry na vodu

Často diskutovaným tématem je voda z kohoutku, kterou většina českých domácností využívá k vaření i k přípravě nápojů. Kohoutková voda zpravidla obsahuje chlór, velmi často v ní ale najdeme také stopy pesticidů, hnojiv, těžkých kovů a dalších látek, které mohou uškodit našemu zdraví. Mezi efektivní přístroje pro zdraví v tomto případě patří vodovodní filtry, které z vody odstraní většinu nežádoucích látek. Jsou zpravidla umisťovány pod kuchyňskou linku, takže nejsou vidět a v kuchyni nijak nepřekáží. Praktickou alternativou jsou také filtrační konvice.

Odšťavňovače

Zdraví velmi prospěšný je také denní přísun ovoce a zeleniny. Zejména děti ale dávají přednost cukrovinkám a klasické ovoce či zeleninu často odmítají. Právě proto mezi velmi oblíbené pomocníky do kuchyně patří odšťavňovače a smoothie makery. Barevné šťávy z více druhů ovoce či zeleniny totiž nadchnou nejen malé odpůrce denní dávky vitamínů.

Domácí pekárny

Pokud denně jíte pečivo, v supermarketech příliš zdravé varianty nehledejte. Ideální je připravit si pečivo doma – máte jistotu, že neobsahuje nic, co do něj nepatří. Péct domácí chléb klasickým způsobem je ale časově náročné. Naštěstí existují domácí pekárny, které většinu práce udělají za vás,  a tradiční kváskový chléb, který v nich upečete, vás rozhodně nezklame!

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o filtru na vodu, odšťavňovači, domácí pekárně či sušičce na ovoce? Všechny tyto produkty ve vysoké kvalitě a mnohem více najdete na e-shopu Přístroje pro zdraví.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno