Připravili jsme si to doma pro malou a pro nás, ne pro Instagram

Není přeci jen lepší, když se to srovná prakticky než esteticky?

Někdo se prostě vyžívá ve stajlování všeho a kdykoliv je příležitost, háže to na Facebook a Instagram a čeká na lajky. Každýho věc, co by ne. Se Šárkou jsme se ale rozhodli, že pro nás je teď rozhodující co nejjednodušší průběh, aby bylo víc času na molu Valerii. Tím pádem mám teď vlastně možnost, vyzkoušet si doma své manažerské schopnosti a sestavuji si vlastní metodiku na jednotlivé úkony 😀

V podstatě jsem si připravil 2 postýlky. Jednu malou hned vedle postele a druhou větší do obýváku. Přebalovcí pult máme zatím v dětském pokojíku. Pult je kombinován s vaničkou, takže na koupání ho vždy převezu do koupelny.

V lednici jsem si připravil samostatnou zásuvku, kam budu ukládat vyvařené lahvičky s připraveným mlékem. To se pak před krmením ohřeje v mikrovlnné troubě a nebudeme muset čekat, až se mlého ohřeje v nějakém ohřívači.

Ještě jsem si udělal místo na kuchyňské lince, kde bude sterilizátor na dudlíky a lahvičky. Koupili jsme i novou rychlovarnou konvici pouze na kojeneckou vodu.

Krok za krokem a základní mustr pak poupravovat

Nemáme se Šárkou žádné zkušenosti s péčí o dítě, tedy vlastně neměli jsme. Oba jsme se ale postupně naučili základní a potřebné úkony. Ať už jde o přebalování, výměnu plen a ošetření při výměně plet, tak i krmení, odkrkávání atd. K dispozici jsme naštěstí měli profesionální tým sestřiček JIP pro novorozence z Nemocnice Kolín. I pro běžné porody mají maminky možnost seznámit se se vším potřebným. Není ale na škodu, zapojit do toho i taťky.

Ukázaly nám potřebné základy a taky pár triků jak na to. Po naší nepříjemné události jsem tak při každé návštěvě a krmení malé získával více a více jistotu. Je pravdou, že to pak začnete brát úplně automaticky a nepřijde Vám to. Takhle si pak nabalujete další a další znalosti a proto si taky doma připravuji věci a “pracovní plochy” dle vlastní představy, abych pak nemusel lítat z místa na místo.

To je taky hlavní důvod, proč mám doma věci a místa uzpůsobené podle užitečnosti a účelnosti, nikoliv podle barev, tvarů a vzorů. Berte to taky tak a neřešte to. Až děcko trochu vyroste, tak stejně nebude na blbosti dost času a také veškeré designování stejně půjde stranou a budete si uzpůsobovat bydlení podle toho, co by kde mohlo dítě ohrozit, nebo mohl Váš prcek strhnou. S tím je spojená bezpečná domácnost a domácí úrazy dětí.

SDÍLENÍ