Přebalování alias Chemický útok aneb na co si také dát pozor

aneb "Shit happens" vážení.

Přebalování alias Chemický útokKaždá mamina v klidu zvládá přebalování, berou to tak nějak automaticky. U nás, citlivých otců je to s přebalováním ale trochu jinak. Naše malá Valerie mi teď proto dává pořádné  školení, na co si dávat pozor. Samozřejmě jsem ještě nevychytal všechny rizika a triky, takže kdo má další zkušenosti, tak šup s nimi do komentářů pod článkem.

Co na přebalování?

Ano, pleny, čistící ubrousky, přebalovací podložku atd. Ja teď používám kombinaci pojízdného pultu s vaničkou a přebalovacího pultu. Máme v koupelně sprchový kout a do dětské vaničky jsme stejně malí. Pult na přebalování máme od kamarádky Radky a čím dál víc si v jeho využití libuji. Je totiž nejen dost velký, takže při přebalování si můžu dát věci nad hlavu mimina, samozřejmě pojízdný a lehký na přesun, ale taky má dva spodní odkládací kontejnery a po straně v dosahu ruky tři malé plastové nádoby pro věci na přebalování, krémy atd.

V pohodě mám tak už všechno na přebalování připraveno a malou jen položím, sundám jí věci a můžu začít. je zde možnost stát v čele nebo ze strany. Podle toho, jak se vám lépe přebaluje. Já stojím u té krátké strany.

Dnes nás navíc čeká i naše domácí premiéra: koupání. Prozatím malou koupaly sestřičky v nemocnici a já to doma řešil vlhčenými ubrousky, ale nastal čas na další krok a tak vyzkouším další funkci – koupání.

Cam Nuvola – Col. 219 2015 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Jak a co u přebalování

  1. Mimina jsou pružný – opravdu. V rámci možností při přebalování klidně dítě přizvedněte za nohy, aby jste pod dítě podsunuli novou plenu
  2. Nikdy nepřebalujte spící dítě – Až ho totiž přebalíte do nové pleny a ono se probudí, hned naloží novou dávku. Při buzení proto Valerii přejíždím rukou přes bříško a dávám kolena k bříšku. To jí rozhýbe a přeci jen je příjemnější, když to při přebalování všechno pustí do pleny.
  3. Počkejte si – I když se dítě na přebalování vzbudí, ještě chvilku počkejte, nebo vás dítě většinou v polovině procesu obdaří horkou sprchou. To pak nebudete vědět co dřív a určitě to odnese i oblečení. Dětské….i vaše.
  4. Ať se na to vyprdne – Horký mlíčko, hltání z lahvičky a nevím co ještě dalšího prostě přivodí nadýmání. Buďte proto rádi za každý prd, protože když to nejde, tak je to vážně pakárna. Nechte si vysvětlit, jak pomocí nožiček (přikládání ohnutých nožiček kolínkem k bříšku) můžete rozhýbat střeva. To samý pak jemným masírováním bříška a aplikací masážní masti Pupík.
  5. Sonda do života dítěte – Ve výjimečných případech pak máme k dispozici hadičku na prdíky. Sestřičky v nemocnici mi při zaučování na Valerii ukázaly, jak na to a opravdu to pomáhá. Jen se to nemá aplikovat často (dráždí konečník), a je lepší mít tam před zadečkem plenu nebo radši stát bokem, kdyby to mělo opravdu sílu. Lze použít jednorázově nebo nechat třeba do dalšího balení zavedené a v plence.
  6. Pleny – je jich spousta, takže se v nabídce ztratíte. Je nesmysl kupovat pleny v obchoďáku nebo drogériích, pokud zrovna nejsou v akci. U nás to řešíme online a větším nákupem. Dopravu tak máme zdarma a díky CashBack systému nám vrací i část peněz za nákupy ve více než 30 e-shopech. U nás zatím bereme Pampers ve velikosti 0, tj. do 2,5kg. Sice se hůře seženou, ale je to bezvadná volba. Jsou savé, mají indikátor moči (žlutý proužek zmodrá) a různá měsíční balení vycházejí opravdu levněji.
  7. Nové oblečení až po krmení – Protože ani bryndák a ani ubrousek to nepokryje. Dítě se prostě zašpiní.
  8. BIOLOGICKÝ ODPAD – Protože je začátek února a venku mrzne, nechávám použité pleny v igelitovém pytli na balkóně a vynáším s košem dle potřeby. V létě to vyřešíme kyblíkem na použité pleny s igelitovým pytlem uvnitř. K dispozici jsou různé varianty s víkem. Postačí ale zase jen zamotaný pytel na odpadky nebo jakýkoliv jiný kyblík s víkem.

Takže kdo má další tipy a zkušenosti, šup s nimi do komentářů pod tímto článkem!

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno