Používání dudlíku aneb veleben buď on, jenž klidu nám dopřává

Řešíte používání dudlíku a spíše se tomu bráníte? Proč? Ne vážně, proč? Vaše argumenty si rád přečtu v komentářích pod článkem, ale zrovna včera mi po necelém týdnu došlo, že máme vlastně doma tři dudlíky pro novorozence a vyzkoušel jsem ho na Valerii. Již celkem dlouho se po nocích vzteká, když si odkopává dečku a stahuje ponožky. Proto jsem vyzkoušel používání dudlíku jako případnou variantu, jak jí uklidnit.

Já vím, že taky pomáhá šněrovačka, kontakt s dítětem, nošení a uspávání v náručí atd, to ale řeším spíš odpoledne mezi krmením nebo když nemůže malá usnout. Přes noc je podle mě lepší, aby jsme si oba odpočinuli na vstávání mezi krmením a proto volím používání dudlíku. Občas se totiž u nočního krmení přistihnu, že mi padá hlava na stranu. Na používání dudlíku proto nevidím nic špatného a je na každém, jestli ho také začnou používat a kdy. U nás jsme ale zatím na minidudlících. Přeci jen, Valerie má teprve něco přes 2,5kg.

Používání dudlíku – ano či ne?

Nekojíme, proto neřeším, že by používání dudlíku mělo snad nějaký vliv na tvorbu mléka. Také ho malá nemá pořád a případný vliv na zkus, nesprávný vývoj čelist a horního patra nijak zásadně nehrozí. Nemám ani žádnou lacinou náhražku, která uvolní škodlivé látky a vždy používáme čistý dudlík. Pěkně vysterilizovaný a v ochranném pouzdru. Kolikrát ale stačí jen zamotat do papírových kapesníků.

Používání dudlíku – Sterilizace / vyvařování dudlíků

Vyvařování dudlíků taky není žádná věda. Přidám je prostě do sterilizátoru, který používáme na lahvičky ke krmení a za 6 minut je hotovo. Stejně tak se hodí i sterilní pouzdra na náhradní dudlíky. Používání dudlíku venku je pak o to víc v pohodě. Jistě jste už slyšeli, že když padne dudlík na zem, matku u prvního dítěte ho hned vyvaří. U svého dalšího dítěte ho jen sama olízne…a pak, u třetího dítěte ho nechá olíznout psa. U nás zůstaneme jen u vyvařování dudlíků 😀

Používání dudlíku – Vaše zkušenosti

Používání dudlíku aneb veleben buď on, jenž klidu nám dopřáváJak tedy vidíte vy používání dudlíku? Jste pro / proti? A pokud jste začali používat, tak v jakém dni nebo měsíci? Na Netu jsem narazil na doporučení, že se má s používáním dudlíku začít až po šestém týdnu.

 

1 KOMENTÁŘ

  1. Klobouk dolů jak to zvládáte! Dudlík měl jak Adam tak Albert. Oba mi ho vyflusli na šesti měsících..dudlík letěl. Tak jsem si říkala super hra. Podala jsem teda dudlík znovu. A opět letěl z postýlky. Po desáté jsem to vzdala. A kluci už dudlík nechtěli. Dudlík je nejlepší věc. A určitě to nemá vliv na mlíko..na kojení apod..pokud má mít malá předkus tak ať ho má. Kurková ho taky má a jaká je to supermodelka. 😍

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno