Používání dudlíku aneb veleben buď on, jenž klidu nám dopřává

Řešíte používání dudlíku a spíše se tomu bráníte? Proč? Ne vážně, proč? Vaše argumenty si rád přečtu v komentářích pod článkem, ale zrovna včera mi po necelém týdnu došlo, že máme vlastně doma tři dudlíky pro novorozence a vyzkoušel jsem ho na Valerii. Již celkem dlouho se po nocích vzteká, když si odkopává dečku a stahuje ponožky. Proto jsem vyzkoušel používání dudlíku jako případnou variantu, jak jí uklidnit.

Já vím, že taky pomáhá šněrovačka, kontakt s dítětem, nošení a uspávání v náručí atd, to ale řeším spíš odpoledne mezi krmením nebo když nemůže malá usnout. Přes noc je podle mě lepší, aby jsme si oba odpočinuli na vstávání mezi krmením a proto volím používání dudlíku. Občas se totiž u nočního krmení přistihnu, že mi padá hlava na stranu. Na používání dudlíku proto nevidím nic špatného a je na každém, jestli ho také začnou používat a kdy. U nás jsme ale zatím na minidudlících. Přeci jen, Valerie má teprve něco přes 2,5kg.

Používání dudlíku – ano či ne?

Nekojíme, proto neřeším, že by používání dudlíku mělo snad nějaký vliv na tvorbu mléka. Také ho malá nemá pořád a případný vliv na zkus, nesprávný vývoj čelist a horního patra nijak zásadně nehrozí. Nemám ani žádnou lacinou náhražku, která uvolní škodlivé látky a vždy používáme čistý dudlík. Pěkně vysterilizovaný a v ochranném pouzdru. Kolikrát ale stačí jen zamotat do papírových kapesníků.

Používání dudlíku – Sterilizace / vyvařování dudlíků

Vyvařování dudlíků taky není žádná věda. Přidám je prostě do sterilizátoru, který používáme na lahvičky ke krmení a za 6 minut je hotovo. Stejně tak se hodí i sterilní pouzdra na náhradní dudlíky. Používání dudlíku venku je pak o to víc v pohodě. Jistě jste už slyšeli, že když padne dudlík na zem, matku u prvního dítěte ho hned vyvaří. U svého dalšího dítěte ho jen sama olízne…a pak, u třetího dítěte ho nechá olíznout psa. U nás zůstaneme jen u vyvařování dudlíků 😀

Používání dudlíku – Vaše zkušenosti

Používání dudlíku aneb veleben buď on, jenž klidu nám dopřáváJak tedy vidíte vy používání dudlíku? Jste pro / proti? A pokud jste začali používat, tak v jakém dni nebo měsíci? Na Netu jsem narazil na doporučení, že se má s používáním dudlíku začít až po šestém týdnu.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno