Jak si vybírám vhodné pneumatiky na zimu, ať jsme pak na sněhu v klidu

Už máte vyřešené pneumatiky na zimu? U nás jsme to zase nechali na poslední chvíli, ale díky termínům dodání a akčním nabídkám je to dnes již jen otázka chvilky u počítače. Sednu si k počítači, vyberu vhodné zimní obutí na naše auto, objednám online a je vyřešeno. Jenže jaké vybrat vhodné zimní pneumatiky?

Ruku na srdce, já osobně jsem ve výběru vhodných pneumatik naprostý laik. Jediné co přesně vím, jsou rozměry pro zimní pneu, které podle technického průkazu musím mít pro naši Octavii. Podle toho pak vybírám z aktuální nabídky a akcí. Samozřejmě počítám i s cenou za přezutí, protože jsme si dali cenový limit.

Jak pro sebe vybírám zimní pneumatiky na auto

Již jsem zmínil, podle čeho vybírám rozměry. To je předem dáno. Jaké ale volím výrobce? Dříve jsem si potrpěl na známé a osvědčené značky pneumatik, jako třeba Dunlop. Také jsem používal letní i zimní pneumatiky od Michelinu. Dnes už ale vím, že není potřeba nějaká super značka. Již několikátým rokem totiž k naprosté spokojenosti spoléhám na Barum.

Také už jsem se naučil, že je lepší si nechat doručit pneumatiky přímo do pneuservisu a ještě lepší varianta je, když si je v pneuservisu rovnou objednám, a nechám u nich plechové disky. Když pak pneumatiky dorazí do pneuservisu a oni je rovnou nazují na disky, tak se jen stavím s autem na výměnu celých kol. Během 20 minut, které stejně prosedím u kafe, mají technici hotovo a já můžu jet pryč.

Proč vůbec řešit pneumatiky na zimu?

Sám už mám celkem dost odřízeno, a to i včetně jízdy v zimě, a to nejen na sněhu, ale i náledí. Tím pádem vím, co dokáže letní pneumatika na námraze. Tedy přesněji vím, že letní pneu na sněhu nezvládne v podstatě nic. Ona i zimní pneumatika, když má sjetý vzorek, toho moc nezvládne.

Také vyhláška s povinným zimním přezutím dává smysl. Nehodlám totiž nikde uváznout nebo překážet v kopečku, který nevyjedu, a při dopravní nehodě se nechci dohadovat s pojišťovnou a platit spoluúčast nebo rozdíl ve způsobené škodě jen kvůli tomu, že jsem měl letní pneumatiky nebo že moje pneumatiky na zimu neměly dostatečný vzorek.

Co je ale nejdůležitější? Že v autě jezdí i Šárka a vozíme v něm naši malou Valerii. Nehodlám tak kvůli pár ušetřeným korunám riskovat hazardovat s jejím zdravím. Prostě už jezdím na jistotu, a to i v našem Polabí, kde toho sněhu moc nebývá. I tady ale máme ráno a přes den námrazy a když pak napadne sníh, nebo jedeme na otočku na hory, jsme připravení.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno