Máte raději plastová okna, dřevěná nebo hliníková? V čem je rozdíl?

Se svými klienty častokrát řeším financování výstavby rodinného domu. K tomu se do banky předkládá projekt, ve kterém je vše potřebné ke stanovení budoucí ceny nemovitosti. Během následné výstavby ale častokrát dochází k situaci, že se musí navýšit plánovaný rozpočet. Nejčastější příčinou bývá cena za zhotovení střechy a náklady na plastová okna.

V základních projektech totiž může dojít k připomínkování ze strany stavebního odboru, který si dá podmínku pro dodržení rázu okolních budov. Ve stručnosti to znamená, že třeba nemůžete použít původní plastová okna, ale musíte použít jiná. To platí zejména v historických a památkových zónách. Jednotlivé tipy oken se totiž od sebe liší nejen počtem komor a rozměry, ale v základu se okna vybírají podle zvoleného materiálu.

Plastová okna jsou klasika už spoustu let

Finančně nákladnější hliníková okna jsou sice dražší, ale hlavně vydrží podstatně více, než okna plastová. Díky tomu pak odolají zlodějům a zabezpečí tak vaší domácnost. Další výhodou je jejich dlouhá životnost a minimalizace tepelných ztrát. U hliníkových oken je k dispozici i několik barevných variant. Tím se dá opravdu prakticky doplnit celkový vzhled budovy.

Dřevěná okna pro příznivce klasiky a na chalupy. Dají se zde zpracovat netradiční rozměry a použitá speciální úprava povrchu oken jim zajistí odolnost proti plísním i dřevokazným houbám. Díky správné péči o dřevěná okna se dá zajistit opravdu dlouhá životnost. Moderní dřevěná okna vám tak na chalupě jednoduše zajistí tepelný komfort a pohodlné užívání. Oproti původním oknům si tak určitě polepšíte.

V historických centrech je podmínkou zachovat původní ráz, a proto se využívají špaletová okna, která i přes náročnější zpracování dodržují potřebné parametry na bezpečnost, izolaci nebo ovládání. Tato varianta oken je kupodivu využívána i do stylových novostaveb. Je pravda, že jde o dražší variantu, ale někdy prostě není jiná možnost, než si pro splnění podmínek ke schválení stavebního povolení prostě připlatit.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno