Pistole Glock – klasika, kterou znáte nejen z detektivek a akčních filmů

V každém správném americkém filmu se ukáže policista. Můžete si být úplně jistí, že má v tu chvíli u sebe pistoli Glock. To v podstatě platí nejen ve filmech, ale i ve skutečnosti. Tato oblíbená značka se totiž hojně používá nejen mezi obyvatelstvem v USA, ale využívají ji hlavně policisté ve Spojených státech. Samotná FBI uvádí, že její základní zbraní je Glock 19 M se střelivem 9 x 19 mm. Díky tomu je Glock jednou z nejrozšířenějších zbraní po celém světě.

Značka je také známá a oblíbená pro svoji spolehlivost. Díky svému jednoduchému a houževnatému designu je zbraň schopná fungovat za opravdu extrémních podmínek. Navíc má oproti podobným zbraním i přesnější střelbu.

Označení Glock v Severní Americe už zlidovělo. V podstatě se používá pro jakoukoli drahou černou pistoli. Glock se stal také módním doplňkem rapperů jako třeba Tupac nebo 50 Cent. V textech jejich písní se jméno Glock vyskytuje poměrně často.

Je zajímavostí, že historie této značky ale začala v Rakousku roku 1963, a opravdový zájem o zbraň začal až od roku 1981. To už se stala významným v širokém měřítku.

Když chcete mít vlastní pistoli Glock

Sportovní střelba je oblíbeným koníčkem nejen nás mužů. Čím dál více stoupá na oblibě i u žen. Není divu. Díky rostoucímu počtu kvalitních střelnic si můžete jít zastřílet na spoustě míst. Ke střelbě lze použít jak vlastní zbraň, tak i zbraně, které si zapůjčíte v jednotlivých střelnicích.

Pokud bych si pro sportovní střelbu vybíral svou vlastní pistoli Glock, tak určitě vsadím na osvědčeného prodejce Kentaur CZ, s.r.o. Dnes už samozřejmě stačí vybrat si na e-shopu základní model, a k němu si v klidu přikoupíte různé doplňky. Ať už jde o pouzdro, nástroje na čištění, náboje nebo zaměřovač. Prostě vše, co je třeba, naleznete na jednom místě, a nemusí jít jen o pistole a doplňky k nim. Pro nováčky je ale lepší navštívit kamennou prodejnu a nechat si od zkušeného prodejce doporučit variantu přesně podle svých představ a možností.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno