Opravy a servis počítačů, aneb jak zachránit nejen vaše fotky a videa z PC

Tak schválně, co všechno máte uložené ve svém stolním počítači nebo na svém notebooku? A jak často a kam nebo na co si svoje data zálohujete? Třeba se mnou to není žádná sláva. Už rok pracuji na notebooku, který má ulomené jedno uchycení displeje. Nejen pro mne proto budou při první vážnější poruše nejbližší opravy a servis počítačů tím bodem záchrany všeho, co ještě nemám uložené někde na záložním disku nebo v online uložišti. Už jsem si také uložil kontakty na https://www.fopanet.cz, kde s tím pomohou.

Už párkrát se mi stalo, že se mi počítač sám vypnul, nenačetl se operační systém, nebo mi naskočila chyba o vadném sektoru nebo poškozeném souboru. Není tedy divu, že jsem se začal zajímat o to, co se vlastně děje, a jak ten či onen problém vyřešit. Dokonce jsem si i defragmentoval disk a vysavačem skrze mezery větrání na notebooku vysál prach a nečistoty. No a tím jsem dosáhl vrcholu mých dovedností s opravou a správou počítače.

Samozřejmě si mohu pořídit nový notebook, ale tady jde spíš o to, že nemám čas ani chuť všechno znovu instalovat, nastavovat, a pak ještě přehrávat ze starého notebooku do nového.

Opravy a servis počítačů jsou místem poslední záchrany dat

Ano, základem je prevence a pravidelná údržba. Kdo z nás na to ale má čas a náladu? Postupem času se o své počítače staráme čím dál méně, a není tedy divu, že občas stávkují. Ne vždy pomůže nejstarší rada z IT oddělení: “Zkuste to vypnout a zapnout”. Právě proto je dobré nechat občas péči na odborníkovi. Brno servisování ntb a počítačů nabízí ve společnosti Fopanet. Ať už je to výměna vadného displeje, rozbitých pantů v noteboocích, nebo odvirování počítače, vyčištění od prachu a výměna zdrojů v PC, vždy je lepší to nechat na někom, kdo to umí. Obzvlášť, pokud má zkušenosti se zprovozněním a vyčištěním politého notebooku.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno