Opisování kódů a výsledky testování: Jde o tunel, podvod, levou…

Jak se dá lehce manipulovat s lidskou myslí a vidinou snadného zisku

V úterý jsem psal článek, kde se řešila novinka pro výdělek na internetu pomocí opisování kódů a zobrazování reklam. V podstatě šlo jen o seznamovací článek, kdy jsem v různých Facebook skupinách viděl inzerovat odkazy. Systém má vyplácet za každé opsání 4místného číselného kódu 0,10$ s neomezenou možností výdělku.

Rozhodl jsem se systém vyzkoušet, protože výše odměny a rychlost výdělku byly opravdu netradiční, a proto trošku nedůvěryhodné. Než ale něco odsoudím, zjistím si, jak to vlastně je.

Postupným testováním a následným odkazem, který jsem obdržel v příspěvcích od fanoušku se ale potvrdilo to, co jsme i tak trochu čekali. Jde o tahání peněz z lidí a to tak, že se pak nedá dohledat, kam vlastně peníze zmizely. Další věcí je pak sběr e-mailů, které se následně nejspíš prodávají do agentur k rozesílání SPAMU. Pro takové případy je ideální založit si druhý e-mail, který máte pouze na rychlé akce nebo na registrace, kde nechcete uvádět svůj skutečný e-mail.

Jak to tedy celé ve skutečnosti funguje?

Systém je postaven na jednoduchém systému, cíleném na základní lidské uvažování, kdy člověk s vidinou jednoduchého výdělku ztrácí soudnost. Systém je opravdu propracovaný a postupně manipuluje s lidskou myslí. Přiznávám, že jsem byl sám ze začátku nadšený, jak peníze naskakují, ale stejně tak jsem byl skeptický, protože vím, že jde všechno až moc podezřele rychle.

Prvním varovným signálem je, že nikde nejsou uvedeny detailnější podmínky pro zapojení ani žádné informace o provozovateli.

Systém je založen na několika manipulacích. Ten první je vidina snadného zisku. Během hodiny se dá doopravdy naklikat oněch 1.700,- Kč. Když naklikáte potřebné minimum 150$ a zažádáte si o výplatu peněz a zvolíte si způsob, systém potvrdí odeslání platby, ale jako podmínku si stanoví dodání 40 dalších uživatelů.

První krok vedoucí k manipulaci a podvodu

Podvod č.1
Podvod č.1

Po tom všem, co jste už pro své peníze udělali se přece jen tak nevzdáte a začnete sbírat známé, kamarády na Facebooku atd, protože 40 lidi není až tak moc a dokonce máte i 50% z jejich příjmů (viz obrázek Podvod č.1). Začnete tedy sbírat další lidi, kteří se registrují do tohoto systému. Tím začne celkový příjem ještě více naskakovat a to celkem razantně. O to víc chcete mít co nejdříve oněch 40 lidí, kteří se registrují přes Vaše doporučení. Problém je ten, že sehnat 40 registrací je celkem náročné a proto se dostáváme k zásadnímu zlomu, tj. možnost nakoupit si uživatele a ušetřit si čas. Vždyť přece už máte vydělané peníze za nic, tak si jen koupíte za 10$ až 15$ třeba 80 uživatelů a tím pádem Vám vyplatí minimálně 10X víc, než je pouhých 10$. V nabídce je dokonce to, že jako bonus za tyto uživatele získáte odměnu 25% navíc, a to přece zaplatí ten poplatek za nákup uživatelů.

Nákup uživatelů je tím hlavním cílem webu

Podvod č.2: Nákup

Spousta z uživatelů si takto chce zkrátit čekání a investuje tak svoje vlastní peníze, protože se jim uvolní mnohem více peněz k výplatě a nebudou muset čekat. Provozovatel zde používá další psychologický tah, a to je omezená nabídka nákupu za výhodnou cenu. Na obrázku “Podvod č.2: Nákup” je červeně napsaný text, že právě zítra už bude nákup uživatelů o 100% dražší. Takový malý, ale celkem zásadní nátlak, který častokrát funguje. Nákup uživatelů je naštěstí možný jen přes Bitcointy. To spoustu lidí ušetřilo ztráty peněz, protože nemají vlastní Bitcoin peněženku nebo nevědí, jak platit Bitcointem. Na stránce s výdělkem je sice odkaz na web, kde se vše vysvětluje, ale stránky jsou naštěstí v angličtině a proto je opět spousta lidí uchráněna, protože se nechtějí prolouskávat textem a pak řešit bankovní převod k úhradě Bitcointů.

Jak to dopadne, když získáte požadovaných 40 uživatelů?

Máte minimum k výplatě, odeslali jste žádost k výplatě a systém nyní z ničeho nic požaduje 40 lidí, kteří se musí registrovat přes váš unikátní odkaz….takže s námahou nasbíráte 40 nových členů a co se bude dít?

Varianta A: Zablokování účtu uživatele, protože se prostě nějak káže, že jste si registrovali sami sobě uživatele a na to jste i byli upozorněni. Samozřejmě, že jde o výmysl, ale nemáte šanci to doložit. Nikdo nekomunikuje.

Varianta B: Sesbírali jste 40 nových uživatelů a systém potvrdí, že je vše OK a peníze jsou skutečně připraveny k odeslání….ale provozovatel si dává skoro 2 měsíce čas s ověřením účtu, doporučených lidí atd. Copak asi bude po této/během této doby? Ano, zablokování účtu bez náhrady. Jako možnost urychlení ale máte jinou možnost. Získáte tím peníze dříve, pokud dodáte dalších 5.000 uživatelů. Ano, ještě jednou opakuji pět tisíc uživatelů. Ti rozumní raději zahodí ztracený čas, ti chamtiví začnou počítat, kolik asi bude stát nákup 5.000 uživatelů, protože se jim vrátí sice méně peněz, ale budou je mít dříve. No a tak jsou a zaplatí nesmyslnou částku. Ať tak nebo tak, dá se očekávat, že se najdou nějaké ty nesrovnalosti a účet i výplata bude zablokována a platba v Bitcointech bude nedohledatelná.

Proč právě tento způsob platby? Protože Bitcointy jsou tzv kryptoměna. Jde o elektronickou měnu, kdy se platí pomocí speciálního kódu a v podstatě nelze dohledat komu bylo zaplaceno a už vůbec nelze zajistit navrácení platby, jako je tomu třeba u kreditních karet.

Systém pro tento výdělek na internetu jako takový v podstatě jen láká lidi na rychlý výdělek. Když se pak nechtějí vzdát svého možného výdělku, dokáže je vmanipulovat přesně tam, kam potřebuje. K platbě za jakousi službu, která je pak stejně nefunkční.

Pokud tedy chcete využívat další nabídky rychlých výdělků, dejte si moc dobrý pozor a nikdy neposílejte peníze předem.

Podle informací od čtenářů a fanoušků tento systém jede na několika odlišných www stránkách s podobným názvem COKOLIVmoney.club a tyto stránky jsou v podstatě naprosto identické, včetně nejčastějších dotazů i jmen / nabídek k odkoupení uživatelů. Jako úsměvné vidím, že se s jedním uživatelským jménem a heslem můžete přihlásit na všechny tyto kopie stránek. Evidentně jsou všechny jednotlivé weby napojeny na jednu databázi.

Jak se nejlépe chránit na internetu a na co si dávat pozor? O tom se dočtete v některém z dalších článků.