Jaké si vybrat nosiče kol na tažné zařízení? Plánujeme cestu na dovolenou

Letošní dovolenou máme kvůli pandemii Koronaviru naplánovanou v České republice. Vybrali jsme si hned několik míst, která chceme navštívit, takže to nebude jen tak válení na týden u vody na jednom místě. Prohlíželi jsme si i cyklotrasy a díky tomu jsme si začali vybírat i vhodné nosiče kol na tažné zařízení na naše auto. Ještě jsme se nerozhodli, jestli si ho koupíme, nebo jen půjčíme. Je nám ale jasné, že letos už ho dostatečně využijeme.

Valerii letos ještě necháme v dětské sedačce a naplánovaný terén není nijak extrémní. Ruku na srdce, nejsme na kolech žádní dálkoví přeborníci. Právě proto chceme využít auto s nosičem kol k přejezdům co nejblíže cyklostezkám, tam zaparkovat a užít si klidnou jízdu bez aut.

Máte raději nosiče kol na tažné zařízení, nebo raději střešní box?

Napadla nás i varianta, že naskládáme co nejvíce věcí do kufru a půjčíme si i střešní box, ale pak bychom byli závislí na kapacitách a podmínkách místních půjčoven kol, a to se nám moc nechce. Máme s boxem už několik zkušeností, ale vhodný je pro nás spíše na cestu na zimní dovolenou. Je to ideální volba na převoz lyží a snowboardu, včetně bot. Také na dálnici nemá střešní box zásadní vliv na spotřebu a rychlost.

Oproti tomu ale střešní nosič na kolo vidím jen jako nouzovou variantu. Ne vždy si pak člověk uvědomí skutečnou výšku automobilu s kolem na střeše, a co když nás cestou napadne se zastavit v nějakém nákupním centru na nákup? Krytá parkoviště jsou ve výšce celkem zrádná. Když ale využijeme nosiče kol na tažné zařízení, tak nám riziko nízkého průjezdu ani vyšší spotřeba nehrozí. Také ukládání kol do nosiče je mnohem pohodlnější, než se s kolem namáhavě zvedat až na střechu a tam ho uchytit do držáků.

Od známých jsme dostali tip na nosiče kol na tažné zařízení od Švédské značky Thule, ke kterým je k dispozici spousta praktických doplňků, ale hlavně mají kvalitní materiál a zpracování. Teď už se jen rozhodnout pro správnou variantu.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno