Jaký moderní koberec se vám hodí do bytu?

U nás v bytě máme plovoucí podlahu, ale své místo zde má i moderní koberec, který nám nyní slouží jako místo na hraní pro naší Valerii. Máme ale v plánu trochu upravit byt, a s tím souvisí i výměna koberce v obývacím pokoji. Nehodláme žádnou velkou rekonstrukci a moderní design podle posledních trendů. Chceme jen prosvětlit obývací pokoj a dát do něj novější koberec v modernějším stylu.

Poohlíželi jsme se v klasických prodejnách, ale v podstatě nás nic nezaujalo tak, že bychom uvažovali o koupi. Místo toho hledáme dál a postupně se nám rýsuje přesnější požadavek na to, jak má náš ideální koberec vypadat. Možná dojde i na běhoun, který si dáme v ložnici k posteli. Vstávání pak nebude spojené se studenou podlahou, ale hladkým kobercem.

Moderní koberec může být i z kůže

Co mě při procházení nabídek jednotlivých prodejců koberců překvapilo? Koberce z hovězí kůže. Jasně. Někde jinde to může být zcela běžně, ale já osobně jsem se setkal leda s kůží z telete, a to v celku. Různé propletené vzory odlišných barev kůže mi tak přišly jako dost netradiční, ale zajímavé řešení. Pro nás teď kožený koberec nepřipadá v úvahu, ale své zájemce o koupi si jistě najde.

Naše hledání vhodného koberce se přesunulo na internet. Ušetříme tak čas i peníze, protože místo ježdění po obchodech jen v klidu projíždíme nabídky jednotlivých obchodů. Až najdeme ten pravý, tak si samozřejmě zajedeme přímo na prodejnu a tam dořešíme vše potřebné.

Moderní koberce ve spoustě variant jsme našli na e-shopu společnosti Buchara. Docela nás překvapilo, že v nabídce nejsou jen klasické zdobené perské koberce, ale právě i moderní varianty koberců a běhouny. Dokonce zde mají již zmiňované kožené koberce.

Výhodou perských koberců je nejen kvalitní provedení, ale hlavně dlouhá životnost. Ruční výroba je samozřejmostí, a jako materiál na moderní koberec se používá vlna, bavlna, hedvábí a kůže.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno