MikeJePán – Rádoby Youtube hvězda se špatným vlivem na děti

Jak dětem stanovíte jasná pravidla užívání internetu je na každém z vás

MikeJePán je aktuální jméno a příjmení Mikaela Oganesjana. Ten je na české YouTube scéně známý spíš jako kontroverzní osoba než někdo s kvalitní tvorbou a bohužel jde o někoho, kdo má opravdu špatný vliv na děti a mládež. Internet je totiž dobrý sluha, ale zlý pán a o bezpečnosti na internetu už bylo napsáno spousta článků a natočeno i spousta videí. Užívání internetu dětmi ale není jen o bezpečnosti, ale i o odpovědnosti a komunikaci v rodině. Předejdete tak tomu, že si dítě najde nějaký nevhodný vzor a začne přebírat jeho styl vystupování, chování a v horším případě jej začne i napodobovat.

Pokud totiž nebudete s dětmi mluvit o tom, co sledují na internetu, co jim přišlo zajímavé atd., tak se ani nedozvíte, v čem a v kom našli svůj případný vzor. Potom se nedivte, že se děti chodí ven prát “na férovku”, že si nadávají slovníkem, který i vás zaráží, a že se k ostatním začnou chovat neslušně a povýšeně, protože je to přece cool a jejich oblíbenec na Youtube to tak dělá. To pak ale může být už pozdě na to, začít se starat.

Hlavně u MikeJePán jde o ukázkový případ, jak si může najít dítě vzor v někom, kdo dokáže jen lhát, urážet, mluvit sprostě a pro sledovanost dělat cokoliv. Ať už jde o točení kontroverzních videí, přiživování se na aktuálních tématech (Uber vs. Taxi), hrabání se v minulosti a soukromí osob (adeptka na pornocastingu), tak záměrné porušování vyhlášky (jízda na Segway v zakázané oblasti) a nesmyslné hazardování se zdravím ostatních (jízda na elektrotříkolce v nákupních centrech).

MikeJePán je názornou ukázkou špatného vzoru pro děti

Tento Youtuber zdaleka není kvalitní, ani jeho videa nejsou a nebyla nijak přínosná. Jeho cílem je jediné, a to nalákat co nejvíce lidí ke shlédnutí jeho videí a vkládání komentářů pod videa. K tomu je také několikrát v každém videu i vyzve. Stejně tak jako vyzve k nákupu jeho předražených oblečení z řady “Pohoda” nebo k nákupu pseudopojištění proti pokutám. Každý Youtuber má totiž ze začátku hlavní příjem z reklam umístěné v jeho videu. Ať už jde o počet zobrazení reklam nebo kliknutí na ně.

MikeJePán určitě nemá v plánu cokoliv řešit, vysvětlovat nebo předávat nějaké praktické informace. Jeho hlavním cílem je získat co nejvíce shlédnutí videí a k tomu využívá všeho možného. Nejdůležitější je pro něj kontroverze a vzbuzení zájmu. Toho dociluje tím, že točí videa, která už jsou za hranou slušnosti a respektu k druhým. Klidně v nich uráží koho se mu namane, vymýšlí si různé nesmyslné nápady a hlavně porušuje obecně platná pravidla daná zákonem.

Videa běžně popisuje názvem hodným bulváru, s potřebou vyvolat zájem o kliknutí a také je ve videu častokrát něco úplně jiného, když tedy budeme ignorovat polovinu videa určené k jeho vlastní propagaci.

MikeJePán a jeho začátky

Zprvu natáčel videa, která v podstatě nikoho nezajímala. Pak začal být známý přes videa o práci Městské policie Praha. Ve videích se nejprve zdálo, že opravdu ví o čem mluví. Ve skutečnosti bylo ale během několika dalších videí vidět, že se naučil jen pár vyhlášek včetně jejich označení a na základě toho se snažil vystupovat jako situace znalý. Pravda byla ale úplně jinde. Smyslem jeho kampaně byla pouze reklama na pojištění na pokuty. Šlo o pojištění, které vlastně není pojištění. Zaplatíte pravidelný členský poplatek a v případě udělení pokuty

 

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno