Jaká je ideální šířka dětské postele a hodí se matrace 160×200 cm nebo ne?

Není nic zdravějšího a pohodlnějšího, než dlouhý spánek na kvalitní posteli. Nejenom, že je spánek zdravý, ale na vhodně zvolené matraci si odpočine celé tělo a hlavně páteř. Právě proto jsme si vybrali sice o něco dražší, ale kvalitní variantu. Naše společná matrace 160×200 cm nám úplně postačuje a je to pro nás mnohem lepším řešením, než dvě mít samostatné.

Stejně ale máme na posteli krycí podložku, která naši společnou matraci chrání, a ještě přidává na pohodlném spaní. Přemýšleli jsme také o menším rozměru matrace- 120×200, ale širší varianta je pro nás lepší. Obzvlášť když si k nám vleze Valerie a začne se v posteli rozvalovat a postupně zabírá víc a víc místa jen pro sebe.

Naše Valerie už si dlouho užívá vlastní velkou postýlku ve svém dětském pokoji. Přeskočili jsme rostoucí variantu postýlky a koupili rovnou velkou postel, do které se nám ideálně hodí dvě dětské matrace vedle sebe. Je to vlastně rozkládací postel z IKEA. Jednoduchým potažením se z klasické postele pro jednoho dá udělat dvojitá šířka. Samozřejmě i s doplněním druhé matrace. Na její posteli je matrace ve velikosti 60×200 cm. Jedná se o méně běžný rozměr matrací, používaný hlavně pro dětské postele, na chaty nebo do obytných karavanů. Ano, jde totiž o šířku, která nezabere tolik potřebného místa, ale zároveň poskytne dostatek pohodlí pro kvalitní spánek. Dětskou postel teď máme permanentně roztaženou, protože na ní musí odpočívat a hrát si zástupy plyšáků. Jinak to prostě nejde.

Kde koupit matrace 160×200 cm?

Jakou vybrat matraci pro vás a pro děti do pokojíku? Bude asi lepší si nechat poradit, protože jít do obchodu a koupit matraci jen na základě toho, že si na ní na pár vteřin lehnete, není zrovna praktické řešení. Právě proto jsme si vybrali matraci podle doporučení na Matrace Matex, kde mají opravdu širokou nabídku a dokonce probíhají i akční slevy. Jako milý bonus je zde u některých matrací přibalen paměťový polštář, a to nejen pokud kupujete matrace 160×200, ale i další sortiment.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno