Loutková pohádka s papírovým divadlem pobaví nejen před spaním

Jako malý kluk jsem měl doma klasické dřevěné loutkové divadlo a loutková pohádka byla tradiční nedělní zábava. Krátké představení jsme měli občas i před spaním. Taťka si uvařil kávu, posadil nás do křesel a pomocí několika loutek si vymýšlel děj. Nebyla to vždy běžná pohádka. Samozřejmě, že došlo na klasického Bajaju, Pohádku o zlém králi, Pyšnou princeznu a podobně. Občas ale taťka improvizoval na aktuální situaci doma nebo ve školce. Tím pádem jsme viděli příběh o zlobivém Honzíkovi, který nechtěl ve školce spát, pohádku o Janičce, která nejedla polévku, a podobně.

Loutkové divadélko tak pro nás nebylo jen kratochvílí a zábavou, ale i občasným ponaučením, jak se zachovat v určitých situacích. Teď, když si na to vzpomenu, tak mi to přijde jako dobrý nápad, jak postupně Valerii učit novým věcem.

Je jasné, že v televizi i na webu je spousta pohádek a příběhů, které naučí děti aspoň ty základní věci. Loutkové divadlo je podle mne ale mnohem lepší varianta, a to z důvodu interakce. Děti mohou reagovat na děj, odpovídat postavičkám na otázky a zapojí se i do děje. Takové jednoduché vzdělávání kreativní a zábavnou formou.

Dokonce už ani nemusíme kupovat klasické řešení divadélka. Dostal jsem doporučení na papírové loutkovém divadlo pro děti Marionetino, kde se dají kombinovat postavičky a kulisy. Na e-shopu si v příslušné kategorii koupíme kulisy divadla a podle oblíbené pohádky se dají přikupovat jednotlivé postavičky. Není třeba kupovat vše najednou. Pomalu si uděláme takovou menší sbírku pohádek a postaviček. Zajímavé řešení, že?

Divadélko ani nic neváží, takže s námi může cestovat po výletech, až někam pojedeme na víkend, nebo zavítáme k tetě na výlet.

Asi bude těžké konkurovat Mickeymu, Kouzelné školce nebo partičce okolo medvídka Pů. Proč to ale nezkusit. Načtu si i nějaké novější pohádky od Walta Disneye a zapojím do děje kašpárka i Babu Jagu. Prostě improvizace.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno