Jak si pohodlně a bezpečně vybrat kvalitní stěhovací služby

Aby se ze stěhování nestala pohroma

Jak si vybíráte stěhovací služby a čemu dáváte přednost? Já jsem se prozatím stěhoval jen třikrát. První stěhování bylo jen s kufrem oblečení od našich. Postupně se mi hromadilo nejen oblečení, ale i elektronika a vybavení domácnosti. Při dalším stěhování už to bylo na menší dodávku. Poslední stěhování už bylo celkem náročné a zpětně lituji, že jsem si nevybral nějakou z nabídek stěhovacích společností. Místo toho jsem si to pěkně odvozil a odnosil sám. Do třetího patra, bez výtahu, pěkně bednu po bedně.

Když jsem si pak dával dohromady náklady na poslední stěhování, z odhadované sumy pár set korun se přibližná kalkulace nákladů finančních i časových vyšplhala až na necelé tři tisíce Kč. Nezdá se to, že? Znatelnou položkou v rozpočtu byl čas, který jsem musel věnovat balení věcí ke stěhování a odnášení do auta a z auta do nového bydlení.

Stěhovat jsem musel v menší dodávce, se kterou ke mě přijel můj známý. Stálo mne to láhev whiskey a samozřejmě náklady na naftu. Naštěstí jsme nejeli daleko a vše jsem naložil do jedné várky.

Další položkou se stěhování prodražilo kvůli obalům a bednám, kam jsem naskládal vše ke stěhování. Papírová bedna toho moc neunese, takže byly krabice většinou plné z poloviny.

Už teď je vidět, že šetřit na stěhovací firmě je nesmysl. Kdybych si je objednal hned, ušetřil jsem.

Kvalitní stěhovací služby se vždy hodí

Ať už se stěhujete z bytu do bytu nebo do rodinného domu, vždy je potřeba si připravit vhodný postup, který vám ušetří čas a nebudete ze stěhování unaveni. O bolavých zádech nebo modřinách od stěhovaného nábytku nemluvě.

Nejlepším řešením u většího přesunu nábytku a vašeho vybavení i oblečení je tedy stěhovací služba. Ať už zvolíte levné stěhování nebo si vyberete podle referencí, úspora času, nervů i zdraví bude znatelná, a za těch pár korun navíc to určitě stojí. Už jen to, že si spousta z nás na stěhování musí půjčit dodávku, do které se to všechno vejde, a pak si samozřejmě zaplatíte i naftu. To, že si to musíte sami zabalit, odnosit do auta, převézt na novou adresu a zase vynosit do nového bytu, je pak ta ne zrovna příjemná záležitost.

Není to jen o stěhování bytů, někdo hledá i možnosti, jak pohodlně, kvalitně a rychle přestěhovat svojí firmu nebo kancelář. Třeba společnost Pražské stěhovací služby kromě běžných stěhovacích služeb poskytuje svým klientům i vyklízení sklepů nebo dalších nebytových prostor a odvoz nepotřebných věcí k likvidaci na sběrné dvory. Už jen kvůli práci s vyřizováním pronájmu kontejneru na odpad bych osobně tuto možnost využil. Popravdě řečeno jí využijeme, protože budeme u mamky kompletně likvidovat dřevník i sklepní kóji.

U Pražské stěhovací společnosti se proto můžete spolehnout na služby za přijatelné ceny, tradici společnosti a zejména její spolehlivost při realizaci zakázky. Na výběr pak máte hned z několika služeb spojených se stěhováním, individuální kalkulace objednávek, a dokonce i stěhovací služby do zahraničí. Jestli tedy někdo z vás plánuje přesun k moři nebo někam mimo Českou republiku, není důvod čekat.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno