Když hledáte kvalitní nábytek nejen do dětského pokoje

Nejen z vlastního dětství, ale i ze zkušeností s naší malou rošťandou vím, že vybavení dětského pokoje prostě musí obsahovat kvalitní nábytek z materiálu, který toho dost vydrží. Právě v dětském pokoji jsou hlavně postel, stůl a židle vystaveny opravdu velkým zátěžovým testům, o kterých dospělí nemají ani tušení, a které by IKEA jistě ráda zařadila do svých vývojových center. Myslím si, že je bláznivě naivní, když někdo koupí do pokojíku dětem nábytek z lepeného dřeva, nebo dokonce nějakou montovanou sestavu.

Naší Valerii už budou tři roky, a už i ona si s nábytkem vymýšlí všechno možné. Občas prostě tu skříň zavře trochu rychleji a hlučněji. Ve skříni už má i své oblíbené místo na schovávání, a čistě náhodou je to přesně to místo, na které jsem se jí schovával i já. Také její postel je lepší na skákání, než jen na nudné spaní, a do těch velkých šuplíků pod postelí se prostě vejde cokoliv. Stačí jen trochu víc zatlačit, a ono se to tam nějak srovná. Také rychlost zavírání šuplíků tomu pomůže. Už jen se Šárkou čekáme, kdy malou Valerii napadne se schovat právě sem.

Dětský pokoj je prostě místo na hraní a společné blbnutí. Není to žádné designové místo, kde musí být všechno detailně naaranžované a uklizené. Přesně tak máme i v plánu udržet pokojík pro Valerii. Praktičnost a samozřejmě i bezpečnost mají přednost před nějakým nastrojováním a moderním vzhledem. Uvidíme, jak se dá do panelového bytu dostat sestava na lezení po stěně, zámek pro princeznu a podobně. Už teď ale máme málo místa na psací stůl a skříň na hračky.

Kvalitní nábytek nejen do dětského pokoje

Základem kvality a dlouhé životnosti je samozřejmě masivní dřevo, které je čím dál více vyhledávanějším materiálem. Už ani není cenově nákladné, jak tomu bylo dřív, a není tedy divu, že se kvalitní nábytek z kvalitního dřeva postupně rozšiřuje do dalších domácností.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno