Jak vybrat to pravé a kouzelné vánoční osvětlení pro spokojené svátky

Už přemýšlíte, jak letos vyzdobíte svůj byt, dům a zahradu?

Ano, blíží se nám Vánoce a s ním i vše okolo nich. Právě teď je ta chvíle, kdy taťkové plánují, jaké letos zvolí to nejlepší vánoční osvětlení do oken, na stromeček, na zahradu, prostě všude, kde se jen dá použít. Každý rok je k dispozici spousta možností, novinek a variant. Originálních i tradičních inspirací pro dekorace je plný YouTube i e-shopy. Pro kterou výzdobu se rozhodnete letos a kde berete inspiraci na svoje výtvory?

Kouzelné vánoční osvětlení nejen na stromek

Někdo si potrpí na klasiku a žárovičky po rodičích, někdo ještě stále riskuje se svíčkami na  stromku a někdo rád experimentuje a využívá netradiční vánoční osvětlení. Volba je na každém z nás. Musím sám uznat, že od svých 16 let jsem bral Vánoce jen jako takové období volna se spoustou bramborového salátu, řízků, chlebíčků a čokolády z kolekce. Řešit nějaké domácí vánoční osvětlení? To šlo úplně mimo mě.

Co se nám ale narodila Valerie, tak už se já i Šárka těšíme, až bude zase naše malá tahat za stříbrné řetězy, sledovat vánoční osvětlení na stromku i v okně a udělá jí radost mačkání papíru z rozbalovaných dárků. Taťkové už prostě vidí Vánoce jako naplnění představ pro své děti a ne jen pro sebe.

Už v loňském roce se jí obzvlášť líbila vánoční světýlka, u kterých se měnila rychlost podle nastavení. Letos přidáme do okna svítící hvězdu a samozřejmě budeme po setmění chodit i na náměstí v Nymburce a užívat si osvětlený strom.

Venkovní vánoční osvětlení na strom i dům

Je už samozřejmé, že vánoční výzdoba není určena jen pro interiéry. To pravé kouzlo, kde světelná dekorace nejlépe vynikne je právě venku. Ať už jde o zahradu nebo světelné řetězy, které visí ze střechy, teprve tady se taťkové opravdu vyřádí.

Díky široké nabídce je i vše bezpečné, tedy pokud nekupujete vánoční osvětlení někde na tržnicích. To se pak nesmíte divit. Nikdo přece nehodlá dopadnout jako Clark Griswold.

Máte vlastní zkušenosti jak rozzářit pokoj nebo dům? Chcete někoho inspirovat? Tak se podělte v komentářích pod článkem. Každý z taťků uvítá nějaký ten fígl a zlepšovák.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno