Kdy by se mělo dítě začít učit angličtinu? Dříve znamená lépe!

V minulosti se většina rodičů domnívala, že vystavovat dítě něčemu tak náročnému, jako je výuka cizího jazyka, je v předškolním věku zbytečně zatěžující. Nejnovější studie však ukázaly pravý opak. Děti by se měly učit další jazyk již v raném věku. V prvních třech až čtyřech letech života se toho naučí podstatně více než později.

Dospělí vnímají učení úplně odlišně než děti. Pro ty je kontakt s cizím jazykem naprosto přirozený a obvykle se s ním skamarádí velmi rychle a mnohem snadněji než v pozdějším věku. Děje se tak pomocí her a atraktivních aktivit, které přitáhnou dětskou pozornost jako magnet.

Kdy by se mělo dítě začít učit angličtinu? Dříve znamená lépe!

Statistiky hovoří za vše

Dítě, které vyrůstá v běžném prostředí, se do čtyř let zvládne naučit nejméně dva tisíce základních slovíček. Vždyť jíž do prvního půl roku života umí desítky různých zvuků – proto pro ně nepředstavuje problém, když se mají od svých rodičů či vrstevníků naučit cizí jazyk. Když dětský mozek určitý jazyk přestane vnímat (již s ním není v kontaktu), ztratí schopnost danou řečí mluvit.

V předškolním věku se láme chleba

Nejlepší startovní pozici mají děti z dvojjazyčných rodin, protože jsou v kontaktu s druhým jazykem nepřetržitě. Jenomže zdaleka ne všechna dítka mají možnost vnímat dva jazyky v domácím prostředí, a tak nezbývá, než je přihlásit do cizojazyčné školky. Ani takových institucí bohužel není příliš mnoho a kapacity jsou omezené. Další možností jsou proto kurzy, na které mohou děti docházet v odpoledních hodinách. Důležité je, aby do kontaktu s cizím jazykem přišly co nejdříve.

 

 

Bylo by škoda nevyužít potenciál dětského mozku, který je největší v době do šesti let. Poté postupně schopnost učit se druhý jazyk klesá. Angličtina pro nejmenší je proto správnou volbu pro každého, kdo chce svému dítěti položit pevné základy do budoucna.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno