Kavárna s dětským koutkem, dobrý nebo špatný nápad?

Když se zrovna nedá sedět venku na zahrádce

Kavárna s dětským koutkem je jedním ze způsobů, jak obchodníci vycházejí vstříc poptávce a zaměřují se tak na určitou cílovou skupinu. Zároveň si tak ale mohou odradit i své původní klienty. Ne vždy to ale provozovatelé mohou ovlivnit. Všechno je to jen na návštěvnících.

Kavárna s dětským koutkem – jak to vidím já

Jsem milovník kávy. Nedělalo mi problém před nástupem do režimu taťky na 24 hodin, abych za den vypil třeba i 6 až 8 káv. Dal jsem si jí ráno, při práci, po obědě, po práci nebo jen tak. Kavárna s dětským koutkem pro mne nebyla a ani není žádný problém. Vždy ale radši přehodnotím situaci, jak a kým je zrovna koutek obsazen. Proč? Protože občas se stane, že tam jen matky odloží své děti a děj se vůle boží. Děti pak jen běhají po kavárně, nechávají za sebou roztahané věci a maminy si v klidu klábosí mezi sebou.

Zbytečností je pletení se dětí bez dozoru pod nohy obsluhujícího personálu a podstatným rizikem pak případný pád dítěte bez dozoru nebo jeho poranění o hrany stolů a pod. To se pak poklidnou kavárnou nese hysterický řev dítěte, kterého se snaží matka uklidnit. Jasně, může se stát, ale od té doby, co jsme se začali se Šárkou snažit o dítě si více všímám věcí spojených s dětmi a jejich výchovou. Popravdě řečeno, někdy doopravdy žasnu.

Kavárna s dětským koutkem proto potřebuje jasná pravidla

Nikomu nic nevyčítám. Každý si jede svůj přístup k výchově. Co je ale základ? Slušnost a vzájemná tolerance. Už jen to, že po kavárnách volně pobíhající děti si mohou způsobit úraz nebo prostě jen vyběhnou ven na ulici. Zbytečně zdržují personál, který s horkou kávou kličkuje mezi dětmi a jejich hračkami atd.

Když už tedy kavárna s dětským koutkem, měla by děcka zůstat právě v prostoru pro to určeném a pokud to nejde, tak se o ně prostě maminy při pití kávy budou starat.

Je mi jasné, že se některé / někteří z vás budou cítit dotčeni nebo uraženi, ale podívejte se na to i z té druhé stránky. Prozatím není moc míst, kam by se dalo s děckem v klidu zajít. Proč tedy zbytečně přidělávat práci provozovatelům? Prostě se snažme, abychom nebyli na obtíž. Samozřejmě to neznamená, že musíte sedět potichu v koutě. To určitě ne. Skoro každý má pochopení a ví, že děti jsou trošku hlučnější. Vždy je ale nějaká ta hranice, za kterou se prostě nemá zacházet.

Jaká je vaše ideální kavárna s dětským koutkem?

Kavárna s dětským koutkemSám si pomalu hledám další a další místa, kam se dá zajít s kočárkem nebo vajíčkem nejen na kávu, ale třeba i na oběd. Spustil jsem proto i “Taťkovu mapu”, kam jednotlivá místa vkládám. Do této mapy ale můžete vkládat informace i vy všichni, kdo se chcete podělit o místa ve vašem okolí, něco doporučit nebo dokonce radši i varovat.

ZOBRAZIT TAŤKOVU MAPU

Taťkova mapa obsahuje nejen kavárny a restaurace, ale také dětská hřiště, zajímavá místa atd. Vkládat tak můžete dle uvážení. Postupně budu také do mapy doplňovat místa a další funkce.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno