Kamerový systém se hodí nejen na chatu, ale i na váš dům

Okolo nás je čím dál více kamer. Jsou kvalitnější, levnější a mají čím dál více funkcí a možností. Většina měst využívá kamerový systém nejen k dohledání viníků různých přestupků, krádeží nebo autonehod. Dalším přínosem je i prevence. Pokud máte pod dohledem riziková místa, je to hned nesporná výhoda v boji s kriminalitou a vandalismem. Propojení kamer na ulici je pak ideální nástroj k dosledování viníků, a to nejen kam právě míří, ale ze záznamu zjistíte i odkud přišli.

Kamerové systémy se využívají i soukromě na rodinných domech

Právě díky vývoji bezpečnostních kamer a příslušenství k nim se nejen zlepšují potřebné funkce a možnosti, ale hlavně klesá pořizovací cena. Proto už nemusíme za zabezpečení utrácet stovky tisíc korun. Když k tomu ještě využijete slevové akce, tak už jde opravdu o zajímavé možnosti, které se vyplatí využít. Není proto nutné spoléhat na čínské atrapy kamer, které už zkušení zloději stejně poznají na dálku, a v podstatě je ignorují. K čemu se ale vůbec hodí kamerové systémy a co všechno se dá využít?

Kamery se hodí nejen k hlídání veřejného prostoru, ale hlavně zahrad, garáží i vnitřku bytových domů. Zejména vchodové dveře je potřeba mít pod dozorem. Na nejdůležitější místa, která chcete mít monitorována, můžete použít 5 Mpix kamery. Na zbytek prostoru budou stačit už jen standardní 2 Mpix kamery.

IP kamerové systémy jsou nejmodernější technologií v kamerových systémech. Oproti klasickým analogovým kamerovým systémům ale nabízí mnoho vylepšení. Nespornou výhodou je mnohem vyšší kvalita snímaného obrazu. Sada kamer se také jednodušeji propojuje a nastavení kamer má oproti analogovému řešení více možností nastavení.

Jak si vybrat vhodný kamerový systém

Kde se dají pořídit kvalitní kamerové systémy? Já osobně nemám ani ponětí, jaká kamera a propojení se záznamem jsou ideální zrovna pro naše potřeby. To ale ani nemusím vědět. Od toho jsou totiž profesionálové, kteří vám mají nejen navrhnout vhodné a odpovídající řešení, ale připraví i rozpočet na nákup veškerého vybavení a samozřejmě i na náklady s montáží a údržbou.

Podle požadované délky záznamu si vyberete i způsob zálohování videa, jeho rozlišení a vzdálený přístup. Ten se dá zajistit nejen z klasického stolního počítače, ale kamerové systémy můžete využít k dohledu třeba i přes mobilní telefon. Základní záznamové zařízení v klidu zvládne smyčku i na 4 týdny. Pro větší kapacity hard disků jsou pak kapacity doby záznamu vyšší. Určitě bude lepší využít nastavení kamer jako detektory pohybu, abyste zbytečně nenahrávali úplně vše.

U některých venkovních prostor ani nebude potřeba mít osvětlení. Kamerové systémy totiž využívají infra přísvit, které zajistí osvětlení snímaného prostoru také v naprosté tmě.

Úplně ideální řešení je doplnit již nastavený kamerový systém o kvalitní alarm. Ten se využívá i ke kontrole menších nebo odlehlých prostor a garáží. Můžete začít jen s tím nejnutnějším a pak pokračovat v postupném doplňováním čidel. Při poplachu alarm automaticky volá na dané číslo pomocí pevné linky.

Vhodný do menších prostor s postupným doplňováním čidel. Při poplachu volá na dané číslo pomocí pevné linky.

Pro milovníky elektroniky je v nabídce videotelefon, na kterém vidíte příchozí návštěvníky a lze s ním monitorovat prostor přede dveřmi nebo rodinným domem.

Jak si tedy vybrat a kde si nechat poradit, když hledáte vhodný kamerový systém?

Díky jednoduchému formuláři stačí odeslat kontaktní údaje a odborníci ze Sikur System s.r.o. už s vámi proberou vše potřebné. Budou se věnovat malým zakázkám stejně tak, jako by šlo o zakázky a objednávky ve větším rozsahu. Je pro ně totiž důležité, aby jimi dodané kamerové systémy ochránily majetek jejich klientů.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno