Jak zvládnout studium i výchovu dětí?

Starat se o děti a přitom se učit na zkoušku, nebo psát seminární práce?

Život studujícího otce může být náročný, zvládnout výchovu a studium však lze s pomocí několika jednoduchých tipů. Na ty se zaměříme v tomto článku.

 

  • Zvolte si dálkové studium. Jeho intenzita na státních školách je jednou za čtrnáct dní blog výuky v pátek a v sobotu. Během zkouškového období jsou pouze zkoušky a individuální konzultace. Pokud přemýšlíte o denním studiu, nebo váš vybraný obor nemá dálkovou formu, znamená to pro vás větší zátěž, šikovné babičky a přátele na hlídání.
  • Pokud nemáte dítě kam dát a nezvládnete výuku, řádně se omluvte a požádejte o náhradní termín, případně seminární práci navíc. Hlídejte si však minimální počet hodin, nutný k uznání předmětu. To vám nikdo nepromine.

Tip: Někdy se dostanete do bodu, kdy se můžete snažit sebevíc, ale stíhat vše prostě nebudete. V tomto případě můžete využít možnosti vypracování seminární práce stejně, jako mnoho dalších studentů.

  • Využívejte všechen čas, kdy dítě spí. Do půl roku věku miminka ještě na studium bude nějaký čas, potom však bude vyžadovat stále víc pozornosti a prostor k učení už bude prakticky jen když spí.
  • V případě, že nemáte hlídací babičky a vaše dítě je už větší, využívejte sdílené kanceláře s miniškolkou. V těchto zařízeních poskytují hlídání již od těch nejmenší, formou individuální péče. Vy můžete být vedle v kanceláři a v klidu psát nebo studovat.

Tip: Ani na časově náročnou závěrečnou nemusíte zůstat úplně sami. Můžete využít možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku a ušetřený čas věnovat výchově potomků.

  • Vaším největším pomocníkem se stane počítač s internetem. Psaní seminárních prací, posílání emailů či vyhledávání elektronických textů bude pravděpodobně každodenní součástí jejich života.
  • I když to bude vypadat, že studium a výchova dětí je jen o tvrdé práci a překážkách, snažte se hledat vždy to pozitivní. Pracujete na své budoucnosti a vždy je lepší to zkusit, než později litovat promarněné příležitosti.
SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno