Jak zvládáte úklid domácnosti? Jarní úklid je začátek, uklízí se celý rok

Jak se nezbláznit z neustálého uklízení?

Vánoce a Jaro, to jsou nejčastější “důvody” pro úklid domácnosti, kolem kterého vždy začnou nesmyslné rajóny. Vyprat záclony, vyčistit koberce, otřít prach na skleničkách v obýváku a seznam pokračuje dál. Ne každý je ale příznivec velkých úklidů a spousta z nás už pochopilo, že pokud se uklízí pravidelně po celý rok, nemusí pak propadat zoufalství před velkým úklidem.

Otírat v regálech nebo stěnách prach ze skleniček, talířů a památek z cest je česká specialita. V podstatě je to takový úklidový masochismus. Proč mít v regálu něco, co se sotva kdy během roku použije a padá na to jen prach? Pak není divů, že úklid domácnosti zabere tolik času a do úklidu zapojení jedinci jsou pak mrzutí 🙂

Když stačí pravidelný a menší úklid po celý rok, proč se nervovat s velkým

Jasně. Někdo to tak má už nastavené, ale když si spočítáte, kolik času vás stojí úklid jako takový, kolik stojí ta různá chemie, hadry a nástroje na úklid, častokrát vyjde celkem nepříjemně vysoká částka. Je pak na každém z nás, jestli i tak bude obětovat svůj čas na úklid místo hraní si s dětmi nebo na jinou příjemnou aktivitu. K dispozici jsou totiž úklidy na objednávku a ušetřený čas, nervy a náklady se pak vyrovnají běžnému poplatku za úklid. Navíc se zbavíte i nepříjemných částí úklidu, jako je mytí oken, koupelny a WC.

Úklid svépomocí, robotem nebo agenturou?

Úklid naprostou většinu lidí nebaví, to je známý fakt. Utrácet peníze za robotické uklízeče, který dokáže stejně jen zametat, a to bohužel jen tam, kam se dostane, je také nesmysl. Když si pak dáte jedna a jedna dohromady, tak z toho vychází “outsorcing úklidu” jako celkem rozumné a pohodlné řešení. Prostě hodit to na někoho jiného. Je jedno, jestli úklid necháte na někom, koho máte z doporučení přátel nebo se svěříte do péče profesionálů. Tak nebo tak, vždy získáte jednoduše dost volného času a pohodlí na jiné aktivity.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno