Jak získat hypotéku na mateřské, rychle, výhodně a před regulací od ČNB

Hypotéka je stále ještě dosažitelná i s malým oficiálním příjmem. Jak na to?

Jak získat hypotéku výhodněji a ještě za podle původních podmínek, kde si spočítat hypotéku, co si připravit a zajistit pro banku, jakých půjček se zbavit atd…? To jsou nejčastější dotazy těch, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení nebo budou refinancovat hypotéku a chtějí si zajistit nejlepší nabídku.

Na Internetu je k dispozici spousta online kalkulaček, ve skutečnosti ale výsledek nemusí odpovídat konečné nabídce. Důvod je prostý. Ne každá banka poskytuje hypotéku všem za stejných podmínek, ve stejné délce a za zobrazený úrok. Pravda je ta, že tyto online kalkulačky slouží pouze jako kontaktní formuláře.

6 důvodů, proč neřešit hypotéku přímo v bance

 • Nemáte možnost porovnání s nabídkou ostatních bank. Pokud budete postupně obcházet jednu banku po druhé, zbytečně si uškodíte a ztratíte spoustu času
 • Nemáte kompletní informace o dalších možnostech a kombinacích jak získat hypotéku opravdu výhodně
 • Jste závislí na úředníkovi, který sedí zrovna u počítače a zadává vaši žádost do systému. Ne vždy jsou na pobočce profesionálové s dostatečnou znalostí metodiky a podmínek
 • Jste odkázáni na otevírací dobu zvolené banky
 • Nezískáte více slev na ostatních poplatcích, než jaká je aktuální akce dané banky
 • Musíte si obstarat spoustu podkladů a úkonů sami

Jak získat hypotéku opravdu výhodně a pohodlně

Nejlepší řešení je zkušený hypoteční specialista, který neposkytuje služby od jedné nebo dvou bank, ale má kompletní nabídku všech bank, stavebních spořitelen, nebankovních společností i vhodných soukromých investorů. Výhodou je, pokud se specializuje pouze na úvěry jako takové, protože finanční poradce je veden k tomu, aby řešil hypotéky, životní i neživotní pojištění, investice, spoření na důchod atd. Toto není reálné zvládat vše najednou a kvalitně. Právě proto se vyplatí jen ten, kdo se naplno věnuje hypotékám a úvěrům.

Co získáte se zkušeným hypotečním specialistou? Tady je několik hlavních bodů. Seznam je samozřejmě daleko obsáhlejší.

 • Posouzení vhodného způsobu financování
 • Kalkulace nákladů a splátek
 • Konsolidace nevýhodných půjček a úvěrů pro vylepšení bonity (schopnosti splácet)
 • Výběr vhodného poskytovatele
 • Kompletace podkladů pro podání žádosti a získání úvěru
 • Asistence při čerpání hypotečního úvěru – Splnění podmínek z úvěrové smlouvy. Bez toho banka nevyplatí peníze
 • Poskytnutí služby pro vytvoření finanční rezervy a levnější splácení hypotéky
 • Zajištění závazků ze spláceného úvěru
 • více na www.petrparizek.cz

Jak získat hypotéku na mateřské

Každá banka musí dostatečně prozkoumat bonitu žadatelů o hypotéku. Se samotným rodičovským příspěvkem na hypotéku nedosáhnete a to ani pokud pobíráte výživné. Toto jsou totiž podle většiny bank posuzován jako vedlejší příjem. Tím pádem je potřeba doplnit příjem hlavní. Většinou je to partnerův / manželův příjem ze zaměstnání nebo podnikání. Veškeré příjmy pak musí postačovat nejen při posuzování bankou, ale výše všech splácených dluhů a půjček nesmí přesáhnout určitou výši celkového čistého příjmu domácnosti. Nyní je to až 70%, po regulaci ČNB od 1.10.2018 to bude pouze 45%, V platnosti budou bohužel i další omezení.

Nechte si proto dopředu spočítat a poradit, jak získat hypotéku, jaký je váš aktuální a budoucí stav a tím pádem i jaká je šance na získání nové hypotéky a v jaké výši. Plánovaná omezení se netýkají již splácených hypoték a jejich refinancování..

Jak získat hypotéku při refinancování

Tím samým způsobem a třeba i dva až tři roky dopředu. Nemusíte totiž čekat na to, než budou zase stoupat úrokové sazby, ale necháte si od hypotečního specialisty zajistit výhodnější refinancování dostatečně dopředu. Na schůzce si předem dohodnete, které doklady budou potřeba, kdo co zajistí, jak bude refinancování probíhat a jaká banka bude vhodná k řešení a jestli je i možnost bez dokládání příjmů navýšit úvěr. Jestli tedy budete mít zájem.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno