Jak vybrat první náušnice pro dceru?

Náušnice jsou pro holčičku skvělým dárkem hned po narození, nebo třeba k prvním narozeninám. Náušnice jsou totiž dárkem, který bude mít holčička dlouhá léta a zaručeně z nich bude mít obrovskou radost.

Právě proto, že náušnice budou malou slečnu doprovázet celým dětstvím, není dobré jejich výběr podcenit. V první řadě dbejte na jejich materiál, tvar a způsob zapínání.

Jaký vybrat materiál náušnic?

Nejvhodnějším materiálem pro dětské náušnice je zlato. Dětská ouška jsou totiž citlivější a náchylnější k infekcím, než ta dospělá. Zlato je bezpečným materiálem, který odolává běžným vlivům okolního prostředí a především nezpůsobuje alergie. Pravděpodobnost, že zlaté náušnice vaše dcera nesnese, je proto naprosto minimální. Zda zvolíte náušnice ze žlutého, nebo bílého zlata, je už pouze na vás.

Tip: Podívejte se na dětské zlaté náušnice mnoha tvarů, z kterých si vybere naprosto každý. Stačí jen vybrat tvar zlata a typ, který se vám líbí nejvíce.

Jaký vybrat tvar náušnic?

Pokud jde o vzhled dětských náušnic, dnešní trh nabízí nepřeberné množství modelů. Kytičky, srdíčka, zvířátka, hvězdičky, sluníčka. To jsou motivy na, které narazíte nejčastěji. Samozřejmě není problém najít i klasické decentní tvary.

Dětské náušnice v první řadě nemají mít žádné ostré hrany, u kterých hrozí zaseknutí o oblečení, nebo poranění.

Jaké vybrat zapínání náušnic?

Dalším důležitým kritériem při výběru náušnic pro vaši holčičku, je vhodné zapínání. Ideálním typem jsou dětské náušnice se zapínáním na tzv. dětskou brizuru. Jedná se v podstatě o patentní uzávěr, který v uchu přirozeně drží a nelze snadno rozepnout. Také zde nehrozí zaseknutí jako u běžného háčku.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno