Jak jsme řešili noční krmení miminka z lahve

Jak jsme si našli ideální postup na noční krmení miminka z lahve

Jak u vás řešíte noční krmení miminka z lahve? U nás jsme si celkem dlouho zvykali na tříhodinový režim, který víceméně trvá i v ukončeném třetím měsíci. Jen přes noc se občas povede mezera mezi krmením až na 4 hodiny a to i pak máme výčitky, že malou Valerii budíme. Doporučení  od doktorky ale znělo, prostě nedělat větší mezery než 4 hodiny. Je jasné, že maminy, které kojí, mají jistou výhodu. Spousta novopečených maminek je ale odkázána na umělou výživu.

Začátečnické chyby při nočním krmení miminka z lahve

Žádný učený z nebe nespadl a i u nás jsme si museli vychytat nejvhodnější varianty. Nejdříve jsme před každým krmením převařili vodu, chladili ve vodní lázni, promíchali s Nutrilonem a čekali, až bude mít ideální teplotu, abychom malou neopařili. To samozřejmě zabralo zbytečný čas pro přípravy před krmením a chlazení nebylo vždy dost rychlé. Hlavně, když už měla malá hlad a začala nakrabovat. Než Valerie vypila svojí dávku, tak uběhlo dalších cca 15 minut. Další čas sebralo odříhnutí po jídle, přebalení, uspávání, další přebalení, chození v náruči se škytavkou atd. Tím pádem z tří hodin mezi krmením zbyly maximálně 2 hodiny.

Příprava na noční krmení miminka z lahve dělá mistry

Náš sterilizátor lahviček od Philips jsme si mohli připravit zásobu celkem 6 sad čistých lahviček na krmení, násosek i krytek. Vše jsme si nakoupili do zásoby a to nám ušetřilo dost času. V průběhu druhého měsíce jsme si totiž začali dělat zásoby. Předvařili jsme si kojeneckou vodu, nechali jí vychladnout a poté rozlili do každé lahvičky dávku na jednotlivé krmení. Pak už jsme jen vše uložili do lednice a před každým krmením teď jen ohřejeme vodu na 45 vteřin v mikrovlnce, promícháme s Nutrilonem a hotovo. Než zkontrolujeme Valerii plenky, je krmení v ideální teplotě.

Pak už jen klasika. Odříhnutí, přebalení do čisté pleny, protože hned po krmení je přece potřeba si udělat nové místo, no a jde se spát. Občas si pro jistotu necháme Valerii na sobě a hladíme záda, aby ze sebe dostala i zbytek vzduchu. Protože ale používáme lahvičky od Philips Avent, které mají nějaký mechanismus na odvod vzduchu, tak už po jídle není tak velká nutnost na nějaké “megaříhnutí”…i když občas se nám zadaří pěkná IV. cenová skupina.

Jaké jsou Vaše zkušenosti pro krmení miminka z lahve?

Nechceme tu někomu dávat návod, jak a co má přesně vypadat. Spíš jsme si najeli na náš vlastní systém. Z rozhovorů od ostatních maminek víme, že si některé dávají do lednice už i namíchané mléko, nebo kojeneckou vodu ani nepřevařují a hned jí z plastové lahve ohřejí v mikrovlnce.

Jaké jsou Vaše zkušenosti, tipy a triky? Podělíte se nejen s námi? Pište klidně do diskuze pod článkem.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno