Láká vás investiční zlato jako možnost zhodnocení úspor?

Jednou z trvalých hodnot je už několik set let zlato. Ať už ve formě slitků nebo pamětních mincí. U slitků jde o zvláštní formu zlata, která se používá hlavně jako investiční nástroj (obdoba cenných papírů, jako jsou dluhopisy nebo akcie). K tomu účelu jsou nejčastěji voleny zlaté mince, které nejsou kupovány ze sběratelských, numismatických důvodů, ale jako investice. Je pravda, že investiční zlato ve formě pamětních mincí z produkce našich mincoven je navýšena o přidanou sběratelskou hodnotu. Pro investiční účely tedy nejsou nejvhodnější variantou, a je lepší se soustředit na zlato jako takové, bez přidané hodnoty.

Jaké má investiční zlato výhody?

Tou největší výhodou oproti ostatním investicím je, že při nákupu zlatých slitků nemusíte platit DPH. Investiční zlato má díky tomu při srovnání s alternativními investicemi do diamantů, obrazů, starožitností apod. nespornou konkurenční výhodu .

Zlato má také unikátní vlastnost uchovat hodnotu do něj vloženou, a to bez ohledu na ekonomický vývoj, nestabilitu měny apod. Někdo proto na zlato spoléhá dlouhodobě, a nakupuje zlato pravidelně v menším množství. Tím si postupně vybuduje dostatečné prostředky

Je pravda, že zlato má i své nevýhody. Tou první je likvidita, kdy si musíte zajistit kupce, nebo odprodat tam, kde se s investičním zlatem obchoduje. Tou největší slabinou zlata jsou jsou ale dlouhodobé cenové výkyvy. Právě proto se vyplatí načasovat jeho prodej na co nejvhodnější dobu.

Kde sehnat investiční zlato?

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Dá se ale výhodně pořídit. Pro jeho nákup stačí navštívit specializovanou prodejnu v Obecním domě v Praze, nebo si nyní v době pandemie Korona viru a aktuálních omezeních objednat diskrétní, pojištěnou zásilku na www.zlate-mince.cz. Zlato se tak dostane přímo k vám.

Nevíte si rady, co je vhodné zrovna pro vás, a jak by bylo vhodné postupovat? V tom případě se obraťte na odborníky v Obecním domě. Poradí vám i s výběrem z široké palety dostupných zlatých cihliček.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno