Helmy na motorku pro taťky i mamky se teď hodí. Začala letní sezóna

Začala letní sezóna pro motorkáře, a tím pádem jich i podstatně přibylo na silnicích. Je na každém z nich, jak se na své motorce chová, ale pro všechny z nich je samozřejmostí, že používají helmy na motorku. Motorkář bez helmy je hlupák, který zbytečně riskuje se svým životem. Samozřejmostí je i další základní vybavení pro řízení motorky, a také ohleduplnost plus logické uvažování. To ale platí i pro řidiče aut a kol.

Pod slovem motorkář si člověk představí klasické “Harlejáře” s plnovousem nebo někoho v upnuté kombinéze na sportovní motorce. Pokaždé má ale na hlavě helmu.

Naše Valerie už dost vnímá své okolí, a proto když se kolem našeho auta prožene nějaká ta motorka, tak to Valerie to hned okomentuje “motorka”. Samozřejmě hned ťukáním na hlavu a slovně dodá, že měl pán helmu, protože i ona má svoji vlastní na odražedlo a ví, že je potřeba ji nosit. Helmy na motorku a kola jsou prostě základem bezpečnosti.

Jak si vybrat helmu na motorku? Existuje jich totiž spousta typů a není lehké si bez potřebných zkušeností a znalostí zvolit tu správnou. Ať je to integrální helma nebo helma  pro silniční motorky, enduro nebo pro řádění na motocross, vždy je nejlepší řešení nechat si poradit od odborníků, a pročíst si i jednotlivé recenze od uživatelů.

Osobně jsem byl dost překvapený, jak za poslední roky pokročil jejich vývoj, technologie a používané materiály. Už to dávno nejsou jen skořepiny vycpané molitanem a k tomu nepohodlný pásek na zapínání.

Příslušenství pro helmy na motorku

Jestli jsem byl mile překvapen pokrokem při vývoji helem, tak opravdový vývoj a boom zaznamenalo příslušenství pro helmy. Tam je opravdu z čeho si vybírat. Od vysílaček přes dokonalé odvětrání, stínítka, filtry na plexiskla a podobně. Přece jen už je to nějaký pátek, co jsem měl půjčenou motorku a proháněl se po silnici. Také jednotlivé výplně helmy lze měnit, uzpůsobovat i vylepšit díky odlišnému materiálu.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno