Střílíte rádi golfové míčky, a trénujete svůj ideální odpal?

Spousta z mých známých hraje pravidelně nebo aspoň občas golf. Někdo z nich si zatím jen chodí na speciální hřiště odpalovat golfové míčky co nejdál. To je asi první, kam bych zamířil i já, jako naprostý začátečník. Golf jsem totiž hrál maximálně na mobilu a starém počítači. Nemám tedy sebemenší tušení, jak držet hůl, jaký zaujmout postoj a podobně. Prostě nováček. Nevidím v tom ale žádný problém, protože golfový instruktor už mi dá potřebné informace a naučí, jak u toho vlastně stát.

Výhodou odpaliště je, když se nemusíte starat o míček. Prostě odpalujete jeden za druhým a zlepšujete si dovednosti. Občas je to příjemný způsob, jak vypnout mozek a soustředit se jen na pořádně mířený odpal. I proto je golf tak oblíbený. Na odpališti i hřišti zapomenete na venkovní starosti a jen si užíváte hru.

Základem jsou golfové míčky, boty a hole

Železo, dřevo a čísla. To je vše, co vím ohledně toho, jak se rozdělují golfové hole. Jo, a ta čísla se liší podle velikosti a sklonu odpalové plochy. Dokonce i tady už je znát velký pokrok a vývoj, když si díky klíči můžete nastavit jednotlivý úhel. S výběrem vhodné golfové hole si ale nemusím dělat starosti. Opět si nechám poradit od instruktora nebo spoluhráčů, kteří už mají dostatek zkušeností.

Na cestu do terénu na hřiště si ještě musím pořídit vhodné golfové boty. V obyčejných teniskách se na golf nechodí. Golfisté používají 3 typy bot. Buď tradiční, atletické nebo bezspajkové (spikeless). Spikeless jsou speciální hroty připevněné k podrážce boty. Při postoji se zaryjí do trávy a poskytují oporu při pohybu. Něco jako špunty na kopačkách. S těmito hroty se dá ale chodit jen po hřišti. Golfové kluby totiž vevnitř v budovách neumožňují pohyb v botách opatřenými hroty, aby se neničila podlaha.

Samozřejmě půjde i o pohodlí, protože během jedné hry se dá nachodit až 7 kilometrů, a to bych v pohorkách chodit nechtěl. Atletické golfové boty už jsou i vodě odolné, takže jim nevadí mokrá tráva.

 

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno