Dovolená s dětmi v ČR, na horách nebo u moře? Jaký máte tip a zkušenosti?

Autem, letadlem, vlakem nebo na kole? Co všechno jste už zkusili?

Dovolená s dětmi je každoroční téma několika večerů v každé rodině, a to i vícekrát do roka. Ať jsou to letní, podzimní, zimní i jarní prázdniny, dny pracovního volna atd., vždy se hodí někam zajet za zábavou nebo s dětmi vyrazit na dovolenou na víkend, nebo i na týden a více dnů.

S naší Valerií máme zatím jen zkušenosti ohledně jednodenních výletů a jednoho prodlouženého zimního víkendu v Harrachově v Hotel Praha, kde jsme měli 2 noci a Valča spala v poskytnuté přistýlce. V zimě toho venku s kočárkem moc nezvládnete, ale k dispozici byla i vyhřátá vířivka a relax zóna, kde jsme si pak lebedili v ručníku. Valče už je 1,5 roku a je už rozhodně čilejší a mobilnější, takže nás teď čeká víkend v Liberci a Šárku už letos láká krátká dovolená u moře. Dovolená s dětmi má svoje úskalí, a rádi o nich dopředu získáme další informace. Podělíte se také v komentářích?

Sepsal jsem aspoň pár předpokladů a úvah, jakou máme vlastní zkušenost a rád doplním i vaše doporučení, rady a tipy. Není nad to, když si může člověk dohledat informace dostatečně dopředu a od několika zdrojů.

Dovolená s dětmi v Čr – Kam zajet s miminem a malým dítětem?

Existuje určitě spousta míst, kam se dá zajet na příjemnou dovolenou s dětmi a ani to nemusí stát tolik peněz. Nespornou výhodou jsou nabídky ze Slevomatu a různé akční nabídky na prodloužené víkendy. Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti o místě, kam je ideální zajet a dětmi na dovolenou nebo i výlet, klidně vložte své zkušenosti do Taťkovi mapy a podělte se s tipem kam zajet nebo co si raději odpustit.

 

CHCI VLOŽIT ZÁZNAM DO MAPY

 

Dovolená s dětmi u moře: Letecky nebo autem?

Letadlem na dovolenou s malým dítětem je to sice časově kratší cesta a pohodlnější varianta, ale mám trochu obavy, jak bude Valerie reagovat na svůj první let, jestli si toho tedy nějak zásadně všimne. U dětí ale nikdy dopředu nevíte, jak zareagují. Nerad bych, aby probrečela dvě a více hodin v letadle, ze kterého se nedá vystoupit a stresovali jsme sebe i ostatní hned na začátku dovolené, takže nějaké triky, jak zabavit 18 měsíční holčinu a také jaké doporučíte cestovní pojištění pro rodinu? Velkého tulícího medvěda do letadla asi nepropašujeme a hračky se zvukem po chvíli vzbuzují u přísedících agresivitu. Ono poslouchat dokola “Abecedu teď už znáš, příště budeš zpívat sám” chce silnou přípravu. Určitě znáte z domova.

KOLIK VLASTNĚ STOJÍ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ?

TIP: Chystáte na dovolenou s dětmi, přečtěte si další zajímavé informace o destinacích pro rodinnou dovolenou. Víte, že pro dovolenou s dětmi je stále oblíbené Turecko?

Také přeprava z letiště něco zabere a vozit s sebou letadlem skládací kočárek bude také něco stát. Na místě se to ale dá s dopravou zvládnout a nebudeme řešit placené parkování, hlídání auta a případné technické problémy cestou.

Varianta s autem je sice v některých možnostech pohodlná. Jedu si podle sebe, zastavíme jak se nám hodí a občas i nehodí, ale obecně zde vidím mnohem větší rizika a možné komplikace s uzavírkami, kolonami, náklady za naftu a dálnice atd.

Jaké máte zkušenosti vy? Klidně se podělte v komentářích. Uvítáme každý názor k tématu.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno