Domácí léčba: Tak Valerie, dnes se nám vrací maminka z nemocnice :-)

Tak konečně budeme zase všichni spolu

Tak konečně nastává domácí léčba. Šárka už je po zásahu neurologů z Nemocnice Na Homolce a následné léčbě mimo vážné nebezpečí a pomohla i rekonvalescence na postižené ochrnutí těla, včetně logopedie. Z JIP jí již minulý týden přesunuli na lůžkové oddělení, kde byla pod dohledem. Je to prostě bojovnice. Testy taky vypadají dobře a místo převozu do Kolína a další léčby na místní neurologii, se doktoři usnesli, že pustí Šárku do domácího ošetření.

V rámci možností jsem tedy zatím poklidil a připravil drobné uvítání a kolem 14 hodiny už budeme spolu. Je to sice další krok v léčbě, který bude trvat o něco déle a také pomaleji, ale už budeme konečně spolu. Všem děkujeme za podporu nejen na Facebooku, ale i ve formě SMS, které jste nám zasílali a zasíláte. Nijak jsem netušil, že to vzbudí až takový zájem a kolik lidí nám přeje, aby to všechno dobře dopadlo.

Domácí léčba a odpočinek

Jak už jsem psal, to nejhorší a nejvíc rizikové je teď za námi. Nyní jen správně načasujeme krmení a zdravotní kontroly u Valerie a na Šárku čeká domácí léčba a docházky na kontroly krve, rekonvalescence pohybu a kontrola zprůchodnění stále ještě částečně ucpaných cév v mozku. Ať tak nebo tak, nemusíme nikam pospíchat. Rodina dle možností může pohlídat malou a na to popojíždění, nákupy a odpočinek se určitě nějaký čas najde.

Běžné aktivity a domácí léčba

Kdo zná Šárku, tak se nediví, že hned po příjezdu domů chtěla být k něčemu užitečná a s něčím pomáhat. Nerada si připouští, že by měla radši ležet a odpočívat. Proto se aspoň chvilku na gauči starala o malou Valerii a jako vrchní “dlaňová zahřívačka miminkovského bříška” hned slavila úspěch ve formě naplnění Valeriiných plenek. Také si otestovala držení Valerie v zavinovačce, ale protože už od jejího příjezdu na ní byla jasně znát obrovská únava z náročné cesty, šla si hned po 20 hodině lehnout do postele.

Oba víme, že se jen tak nezapojí do běžného fungování domácnosti, protože teď měla skoro tři týdny záhul a sáhla si opravdu na dno. To ale neznamená, že postupem času zvládne víc a víc věcí. Je tedy jen otázky týdnů, než se začne její stav zlepšovat a do pár měsíců už bude v normálu.

Matka a dítě – tohle pouto se nedá přerušit. Hned ve dveřích se nám Šárka v rámci svých sil vrhla kolem ramen a to nejhlavnější, na co se hned snažila soustředit byla malá Valerie. Už věděla, že je doma u svojí holčiny a doslova jí nechtěla pustit z ruky, i když měla stále obavy, aby jí neselhala její vlastní pravá ruka, se kterou měla díky zdravotnímu stavu také komplikace. Přes veškerou bolest hlavy a potíže se zrakem tak strávila prvních pár minut na gauči s Valerií v náručí a nevnímala okolí, protože tak dlouhá doba, kdy byla jedna bez druhé, to by nebyl žádný med pro každou matku.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno