Dipování na Facebooku: Nelegální hry maminek na mateřské

Můžete věřit příspěvkům na Facebooku o legálnosti a neškodnosti dipování, ale zákon o loterii říká úplně něco jiného.

Dipování na Facebooku je v podstatě losování zakoupených “dipů”, ve kterém šťastlivec získá hlavní cenu. V podstatě taková online tombola, stejná, jako je na plesech. V naprosté většině případů peníze utržené za nákup jednotlivých poukázek (dipů) mnohonásobně překračují hodnotu hlavní ceny a tím pádem jde o docela zajímavý zdroj příjmů, kterému se věnují zejména maminky na mateřské dovolené.

Z počátku se hrálo o méně hodnotné ceny, jako třeba balení plen, kočárky atd. Tomu odpovídala i cena dipů, která nebyla až tak veliká. S jídlem ale roste chuť a aby bylo bidování zajímavější pro více účastníků, začali provozovatelé této nelegální loterie nabízet mnohem dražší výhry, jako jsou zahraniční zájezdy k moři atd.

Tato tombola se nejčastěji pořádá v uzavřených skupinách, do které se mohou přihlásit jen ověření zájemci. Tyto skupiny častokrát mění svůj název, lustrují své členy a sem tam se zruší a založí se nová uzavřená skupina. Není divu. Smyčka se pomalu utahuje a Finanční správa už pomalu zajišťuje potřebné důkazy pro správní řízení.

Dipování na Facebooku je nelegální loterie

Ano, ať už jste na Facebooku a v různých skupinách četli jakékoliv komentáře pořadatelů, že je vše v pořádku, tak tomu tak není. Podle loterijního zákona totiž tento způsob hazardní hry podléhá regulaci a dozoru. Navíc je zde velká pravděpodobnost, že zisky pořadatelů jednotlivých dipování nejsou řádně daněny a tím pádem jde o další porušení zákona.

Policie i Finanční správa jsou v současné době na konci s vyšetřováním několika případů a zároveň učinili nezbytné kroky pro správní řízení, tj. podání trestního oznámení na několik provozovatelů.

V hledáčku státních orgánů jsou ale nejen provozovatelé. Protože jde o nelegální sázkovou hru/loterii, tak hrozí postih i jednotlivým účastníkům. Je to vlastně to samé, jako když jdete hrát do nějaké nelegální herny. Je tedy na každém, kdo se bidování účastní, jak s touto informací naloží a jestli bude pokračovat dál i s případným rizikem postihu

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno