Do dětského pokoje patří dětské židle. Podle jakých kritérií ji vybírat?

Zařizujete dětský pokoj svému dítěti a nevíte, jakou dětskou židli do dětského pokoje koupit? Dnes je na trhu obrovské množství židlí, které se do dětských pokojíčků hodí, ovšem při výběru se nesmíte dívat jenom na designovou stránku věci. Při výběru židlí pro děti se musíte dívat na zcela jiná kritéria, vzhled rozhoduje až jako úplně poslední. Nabízí se proto otázka, podle jakých kritérií tedy židli do dětského pokoje vybrat, když podle vzhledu se není dobré rozhodovat?

Zejména předškoláci nebo malé, drobné děti potřebují kvalitní židli, která s nimi bude růst. Proto se jim kupují zpravidla takzvané rostoucí židle. U starších ratolestí nebo vyšších dětí není třeba investovat do rostoucí židle, stačí pořídit praktickou synchronní židli s možností nastavit svou výšku.

Zaměřme se nyní na zmiňované rostoucí židle, které se pořizují předškolákům nebo dětem na prvním stupni základní školy. Právě jim musí židle poskytovat dynamické a zdravé sezení.

Co nesmí rostoucí dětská židle postrádat?

I odborníci jsou toho názoru, že předškolákům či menším dětem je nejlepší kupovat takzvané rostoucí dětské židle, které umožňují měnit a přizpůsobovat hloubku sedáku postavám dětí.

Taková dětská židle se musí vybírat dle svého vybavení, nejen podle vzhledu, jak již bylo zmíněno. Nepostradatelná je nastavitelná opěrka hlavy, dále také opěrák zad by měl být výškově nastavitelný. Nesmíme zapomenout ani na to, že nastavovat by se měla i bederní opěrka zad či područky.

Pokud má sedák či opěradlo kvalitní studenou pěnu, pak máte vybráno.

Proč je důležité vybrat dítěti kvalitní židli?

Možná se ptáte, proč dítěti kupovat kvalitní a většinou i dražší židli, která bude splňovat výše zmíněná kritéria a požadavky, když se k židli nebude umět dítě pravděpodobně dobře chovat. Kvalitní židli dítě potřebuje, důvodem je to, že dítě je stále ještě ve vývinu, potřebuje kvalitní posezení, které bude předcházet vadným, pokřiveným zádům, případně bolestem zad či kloubů.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno